۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورهای اوراسیا

شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در قزاقستان، اکراین، ازبکستان، قرقیزستان، ارمنستان و گرجستان در حال افزایش است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کووید-۱۹در کشورهای قزاقستان، اکراین، ازبکستان، قرقیزستان، ارمنستان و گرجستان همچنان رو به افزایش است.

– قزاقستان

براساس آمار وزارت بهداشت قزاقستان تاکنون ۹۳ هزار و ۸۲۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده که ۶۵ هزار و ۱۳۲ نفر از این افراد بهبود یافته‌اند. همچنین تاکنون ۱۰۱۸ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

– اوکراین

وزارت بهداشت اوکراین اعلام کرد: با شناسایی ۱۰۶۱ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۷۴ هزار و ۲۱۹ نفر و با فوت ۲۶ تن دیگر شمار قربانیان به ۱۷۶۴ نفر افزایش افزایش یافته‌است.

– ازبکستان

براساس بیانیه وزارت بهداشت ازبکستان در شبانه روز گذشته ۴۸۴ موردجدید شناسایی و شمار مبتلایان به ۲۶ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده است. همچنین با فوت ۴ بیمار دیگر شمار قربانیان با ۱۶۱ نفر رسید. شمار بهبودیافتگان نیز ۱۷ هزار و ۲۶۲ نفر اعلام شد.

– ارمنستان

وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۶ مورد جدید ابتلا به کرونا شماسایی شد و شمار مبتلایان به ۳۹ هزار ۲۹۸ نفر افزایش یافت. همچنین ۶ بیمار جان خود را از دست داده و تعداد فوتی‌ها به ۷۶۸ نفر رسید. تاکنون ۱۶۸ هزار و ۱۶۴ تست کرونا در ارمنستان انجام گرفته و ۳۰ هزار و ۳۷۲ کرونایی بهبود یافته‌اند. روند درمان ۷ هزار ۹۳۰ بیمار ادامه دارد.

– گرجستان

دفتر نخست وزیری گرجستان اعلام کرد: در شبانه روز گذشته ۳ مورد جدید شناسایی شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به ۱۲۲۳ نفر افزایش یافت. تاکنون ۹۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در گرجستان بهبود یافته‌اند. همچنین تاکنون ۱۷ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of