۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

آب، فاضلاب و برق شهرستان ری دچار مشکلات عدیده‌ای است/ بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در محلات ری در معرض خطر است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: آب، فاضلاب و برق شهرستان ری دچار مشکلات عدیده‌ای استبه همین منظور امیدوارم توسط وزیر نیرو دستور رسیدگی به این موضوع صادر شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، حسن خلیل‌آبادی در صد و هفتاد و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آب، فاضلاب و برق شهرستان ری دچار مشکلات عدیده‌ای است، خطاب به وزیر نیرو اظهار کرد: امیدوارم دستور رسیدگی به این موضوع صادر شود.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های کشاورزی در شهرستان ری از رودخانه‌های کرج و اطراف ری دارای حقابه‌های چند صد ساله و با اسناد رسمی و ثبتی بوده‌اند، افزود: اما متاسفانه در دهه چهل که سد امیرکبیر روی رودخانه زده شد، این حقابه به مردم پایتخت اختصاص یافت و به جای آب رودخانه، روان‌آب‌های سطحی و فاضلاب به سمت این بخش طلایی ری در جریان است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بخشی از این روان‌آب‌ها به سمت چرمشهر و بخشی هم به دریاچه مصنوعی دام گستر اختصاص یافته است، گفت: با این حال کشاورزان بخش فشافویه که در این ایام زمان کشت پاییزیشان فرا رسیده و برای آن نیازمند آب هستند، بلاتکلیف و مضطرب مانده‌اند.

خلیل آبادی با اشاره به تصفیه خانه جنوب تهران تصریح کرد: محله عباس آباد، تقی‌آباد، جاده نظامی، شهرک شهید مفتح و شهید بهشتی به این تصفیه‌خانه انشعاب ندارند!

وی با بیان اینکه بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در این محلات در معرض خطر است، تاکید کرد: باید هر چه سریعتر این وضعیت تعیین تکلیف شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه غلامرضا خوش‌خلق، مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران درخواست اجازه حفاری داشتند، یادآور شد: این در حالی است که پول حفاری از مردم دریافت می‌شود؛ هزینه ترانس، شبکه، سیم و حتی شرکت برق را دریافت اما موقع پرداخت به شهرداری با مشکل مواجه می‌شوند!

خلیل‌آبادی با بیان اینکه تصفیه خانه جنوب تهران مشکلاتی را برای اهالی و کشاورزان ری به وجود آورده است، گفت: آب تصفیه شده بر اساس توافقی ناعادلانه به شهرستان ورامین تعلق گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نظر کارشناسان مربوطه میزانی که از این آب به ورامین سرازیر می‌شود، بیش از حد تعیین شده در قرارداد است؛ تاکید کرد: این در حالی است که در ری برای کاشت غلات و علوفه با مشکل آب مواجه شده‌اند، اما در ورامین با آب مذکور گل کاری می‌کنند.

عضو شورای شهر با بیان اینکه متاسفانه این آب به درستی تصفیه نمی‌شود و کانال مربوطه بوی بسیار نامطبوعی دارد،عنوان کرد: به گونه‌ای که اهالی روستا اعلام داشته‌اند تابستان و دیگر فصول گرم سال این منطقه قابل سکونت نیست، لذا باید برای آن چاره اندیشی شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments