۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

تغذیه خام گیاهخواری و پاکسازی بدن

منظور از پاکسازی ، شعورمندی بدن در روند ترمیمی خود است که فقط و فقط در شیوه خام گیاه خواری این اتفاق می‌‌افتد. در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

پاکسازی بدن

همانگونه که گفته شد در اینجا تاکید بر پاکسازی عامل بیرونی و خود فرد نیست بلکه هوشمندی رفتاری خود بدن است که هماهنگ کننده شیوه ترمیم بدنی است. در بررسی های انجام شده از روند درمانی و سلامت افراد خام گیاهخوار، شما متوجه می شوید که پس از شروع پروسه خام گیاه خواری توسط فرد روند پاکسازی (Detoxification) و ترمیم سلولی آغاز می شود. گاها این روند بلافاصله بعد از شروع خام گیاه خواری و در برخی مواد پس از چند روز از شروع این شیوه، روند ترمیمی و پاکسازننده آغاز می شود.

برای روشن‌تر شدن این موضوع بگذارید با مثالی پیش برویم. ما با فردی ۴۰ ساله روبرو هستیم که چند وقتی است که دچار دیابت است و متفورمین مصرف می کند، کبدش چرب است، دچار تنبلی روده بزرگ و یبوست است، اضافه وزن دارد و … این فرد برای نجات زندگی اش تصمیم می گیرد که خام گیاهخواری را آغاز نماید. با برنامه غذایی مشخص این فرد شروع به خام گیاه خواری می کند پس از ۳ هفته شخص می گوید که من دو هفته به شکل مناسبی وزن کم کردم اما در هفته سوم کاهش ورن اضافه ام متوقف شده است چرا؟ این سوال اکثر خام گیاهخواران است که به شکل ها و دلایل متفاوت پرسیده می‌شود.

اما واقعا چرا؟! جواب این سوال به اولویت بندی های حیاتی بدن باز می گردد. بدن آگاهانه بر اساس میزان حیات بخشی یا خطر تهدیدی به حیات، عمل ایمونولوژی و ترمیمی یا پاکسازی سلولی را انجام می دهد. در مورد شخص مورد نظر بدن چون مطمئن شده فرد در انجام این شیوه تغذیه طبیعی و کامل استمرار دارد، در چند جبهه عملیات خود را آغاز می کند. ابتدا در این شخص به سراغ مناطق پر خطر و ریسک حیاتی می رود که احتمالا اولویت اولش کبد چرب و اضافه وزن بوده اولویت دوم دلایل و مشکلاتی است که باعث بوجود آمدن دیابت و … می شود.

پاکسازی بدن و نیازمندی‌های آن

برای رفع خطر اولیه فرد ۲ هفته چربی سوزی می کند تا بتواند کمی نفس بکشد و فشار از روی کبد برداشته شود و این پروسه ممکن است ۵۰ درصد توان هوشمند بدن را صرف نماید پس از ۲ هفته و با از دست دادن وزن تا حد کفایت بدن این ۵۰ درصد را هوشمندانه کم می کند تا به سراغ روده بزرگ برود و میزان تلاش برای پاکسازی اولیه روده بزرگ را افزایش می دهد پس کاهش وزن گاها تا نزدیک ۱۰ درصد کاهش می یابد، در نوبت سوم بعد از کمی رهاسازی روده بزرگ درصد توان بدن بر روی روده کم شده و بدن به سراغ غدد مترشحه مربوط به انسولین می رود تا شروع به ترمیم سیستم غیر طبیعی شده آن برود. بعد از یک پاکسازی اولیه و تداوم شیوه خام گیاه خواری دوباره بدن با توجه به اینکه مطمئن است که درصد خطر تهدید حیاتی کم شده وارد فاز دوم، سوم و … پاکسازی بدن می شود. با توجه به تجربیات بزرگان خام گیاهخواری ایران و جهان و نتایج به دست آمده این پروسه یکی از شگفت انگیزترین پروسه های ترمیمی در جهان است که کاملا به هوشمندی بدن نسبت به رصد اوضاع و احوال درونیش بستگی دارد.

پاکسازی بدن و نیازمندی‌های آن

در خام گیاهخواری شما با آگاهی، شیوه تازه ای را برای تغذیه خود انتخاب کرده اید. دقیقا مهمترین نیازمندی برای روند درست پاکسازی در همینجا نهفته است در این چند کلمه: “شیوه تغذیه خود”

در خام گیاه خواری املاح در شکل طبیعی میوه ها و گیاهان و رستنی هاست، هیچ رقابتی وجود ندارد و شما با دریافت آب و املاح کافی، جذب و دفع سریع مواد لازم برای بدن، همیشه در حال انجام یک چرخه آب درمانی هستید این چرخه شما را سنگین، چاق، خسته و …نمی کند تداوم این چرخه به آرامی بر روی روان شما تاثیر می گذارد و شما با هیچ چیز وارد رقابت های بی ارزش نخواهید شد و تنها یک چیز باقی می ماند سلامتی خودتان.

تاکید صلح آمیز بر آرامش و سلامتی روان تنی و جسم تنی به مغز این اجازه را خواهد داد که به جای تمرکز بر مسائل فرعی کاملا بر جسم و پاکسازی متمرکز باشد، در عین حال دور شدن از خشم ها و عصبیت ها و جدال های روزمره شما را وارد خون تیز آبی یا اسیدی نمی کند پس بدن در تمرکز و آرامش مراقبه گونه ای با تمام توان مشغول پاکسازی و ترمیم خود می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments