Wednesday 3 June 2020 | چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 123

بارداری و مهم‌ترین علائم آن که باید حتما بدانید

بارداری و حاملگی یکی از لذت بخش ترین حالت برای خانم هاست. البته دقیق ترین راه برای تشخیص حاملگی آزمایش خون بارداری است. در این مقاله به بررسی مهمترین علائم بارداری می‌پردازیم.

علائم بارداری

بارداری و مهم‌ترین علائم آن که باید حتما بدانید

تجربه لذت باردار و  مادر شدن واقعا شیرین است . شاید این سوال پیش بیاید که از کجا بفهمیم باردار شده ایم . خب مسلما حاملگی علایمی دارد که شما باید از ان آگاه شوید. البته این علائم در افراد مختلف فرق دارد.

در زیر برخی از علائم بارداری(Pregnancy) را برایتان بیان میکنیم:

 • تکرر ادرار
  یکی از علایم حاملگی تکرر ادرار است . چرا که به دلیل تغییرات هورمونی پس از ۸ – ۶ هفته پس از باردار این علایم ظاهر می شود .  تکرر ادرار دلایل دیگری مانند دیابت و عفونت مجاری ادرار نیز میتواند داشته باشد .
 • یبوست
  وقتی خانمی باردار است ،هورمون پروژسترون که عملکرد سیستم گوارش را کند می‌کند،  افزایش خواهد یافت و این امر سبب یبوست شخص می شود . برای درمان یبوست باید اب بخوید ، ورزش کنید. همچنین مصرف فیبر درمان مناسبی برای یبوست است.
 • تغییرات روحی و عاطفی
  یکی از نشانه های حامگی تغییرات احساسی و روانی و گاه احساس افسردگی است . دلیل این تغییرات روحی تغییرات هورمونی  است و در سه ماه اول حاملگی دیده می شود .
 • سردرد و کمردرد
  سردرد و کمر درد در برخی از خانم ها جزو علایم حاملگی به حساب می اید .
 • سرگیجه و ضعف کردن
  یکی از علایم اصلی بارداری سرگیجه و ضعف کردن به دلیل باز شده عروق، کاهش فشار خون و کاهش قند خون در بانوان  می باشد . شخص دایم حالت تهوع دارد .
 • لکه بینی و گرفتگی
  باید بدانید که چند روز پس از لقاح نطفه خود را به دیواره پر خون رحم میچسباند که این اتفاق ۱۲ – ۶ روز پس از لقاح انجام شده و ایجاد خونریزی و گرفتگی خفیف در مادر می‌کند . همچنین مادران باردار ممکن است شاهد ترشحات سفید رنگ شیر مانند باشند که به دلیل ضخیم شدن دیواره واژن است. این ترشحات طبیعی می باشد . در صورت هرگونه بوی بدی حتما به پزشک مراجعه کنید . چون احتمال دارد عفونت ادرار گرفته باشید .
 • تغییرات پستان‌ها
  یکی از علایم حاملگی تغییر در سینه است. در واقع طبق بررسی های بدست امده پستان‌ها پس از ۱ یا ۲ هفته بعد از باردار شدن، به دلیل تغییرات هورمونی بزرگ‌تر، سفتتر و کمی دردناک خواهند شد. همچنین ممکن است رنگ نوک سینه تیره تر شود.
 • عقب افتادن عادت ماهانه
  یکی از اصلی ترین علایم حاملگی قطع شدن قاعدگی است . پس اگر پریودی تان عقب افتاد ممکن است باردار باشید . البته در عقب افتادن قاعدگی دلایل دیگری مانند افزایش یا کاهش ناگهانی وزن، استرس، اختلالات هورمونی، قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری و خستگی نیز تاثیر خواهد گذاشت.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of