۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵

مر حجازی و آشنایی با خواص بی‌شمار آن برای جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها

مر حجازی دارای خواص و فواید بی نظیری است و به همین دلیل می‌توان از آن در درمان و جلوگیری از بسیاری بیماری‌ها استفاده کرد. در این مقاله به بررسی خواص ایم ماده می‌پردازیم.

خواص مر حجازی

مر حجازی(Myrrh)می‌تواند به شما در درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و مشکلات کمک کند. جالب است بدانید که در این صمغ ترکیبات بی نظیری وجود دارد که قادر هستند بر روی بخش‌های مختلف بدن شما تأثیرات مختلفی از خود بر جای بگذارند. علاوه بر این، تحقیقاتی که توسط دانشمندان ژاپنی دانشگاه کیوتو در سال ۲۰۱۰ در مجله پزشکی Daily Health منتشر شده نشان می‌دهد این صمغ دارای طیف گسترده‌ای از آنتی اکسیدان های قدرتمند می‌باشد.

جلوگیری از سرطان

سرطان بدون شک خطرناک‌ترین بیماری دنیا است چرا که در طول سال جان بیش از ۳ میلیون نفر توسط آن گرفته می‌شود. همان طور که می دانید جهش‌های سلولی مهم‌ترین دلیل برای ابتلا به این بیماری به شمار می‌روند. دانشمندان بر این باور هستند که آسیب‌های استرس اکسیداتیو رادیکال‌های آزاد به عنوان اصلی‌ترین دلیل جهش‌های سلولی در نظر گرفته می‌شود. یکی از ترکیباتی که می‌تواند به شما در مقابله با این رادیکال‌های آزاد و آسیب‌های آنها کمک کند، آنتی اکسیدان ها هستند. همان طور که اشاره شد، در مر حجازی می‌توانید با طیف گسترده‌ای از آنتی اکسیدان ها آشنا شوید.

مر حجازی و آشنایی با خواص بی‌شمار آن برای جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها

بهبود گردش خون

بهبود گردش خون یکی دیگر از خواصی است که به استفاده از این ماده نسبت می‌دهند. اختلال در این زمینه می‌تواند مشکلاتی مانند کم خونی یا آنمی را به وجود بیاورد. جالب است بدانید که ۲۵ درصد از مردم دنیا از کم خونی رنج می‌برند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در مر حجازی عناصری مانند آهن وجود دارد. آهن در بدن وظایف متعددی دارد که برجسته‌ترین آنها ساخت سلول‌های قرمز می‌باشد. سلول‌های قرمز با انتقال اکسیژن و مواد غذایی به اندام‌های مختلف بدن، باعث بهبود گردش خون می‌شوند. هر چه میزان مصرف آهن بیشتر باشد، ساخت این سلول‌ها افزایش پیدا می‌کند.

تقویت سلامت دهان و دندان

برای سال‌ها از این خاصیت مر حجازی برای تقویت سلامت دهان و دندان استفاده می‌شده است. امروزه دانشمندان باور دارند که این موضوع ریشه در خواص ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال این ماده دارد. این خواص باعث می‌شوند که رشد و فعالیت باکتری‌های دهانی به شدت کاهش پیدا کند. از این باکتری‌ها به عنوان اصلی‌ترین دلایل ابتلا به آفت دهان، پوسیدگی دندان و همچنین بوی بد دهان یاد می‌شود. جالب است بدانید که امروزه از این صمغ در ساخت بسیاری از محصولات دهان و دندان مانند خمیر دندان استفاده می‌شود.

مر حجازی و آشنایی با خواص بی‌شمار آن برای جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها

درمان سوء هاضمه با استفاده از مر حجازی

درمان سوء هاضمه یکی دیگر از خواص بی نظیر مر حجازی می‌باشد. آمارهایی که توسط موسسه بهداشت و سلامتی ایالات متحده آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که سوء هاضمه یکی از رایج‌ترین مشکلات گوارشی می‌باشد به طوری که در طول سال بیش از ۴۵ درصد آمریکایی‌ها به آن مبتلا می‌شوند. این صمغ از جمله موادی است که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند چرا که سرشار از خواص ضد التهابی و آنتی باکتریال می‌باشد. علاوه بر این، برخی باور دارند که مصرف این ماده در افزایش ترشح آنریم های گوارشی نقش دارد.

کاهش فشار خون

فشار خون بالا به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های مزمن شناخته می‌شود که به آن لقب قاتل خاموش را داده‌اند. این موضوع ناشی از این است که فشار خون بالا هیجگونه نشانه‌ای ندارد و به همین دلیل تشخیص آن نسبتاً غیر ممکن است. معمولاً با انباشته شدن پلاک و رسوب چربی‌ها در رگ‌های خونی، عبور جریان خون با مشکل رو به رو می‌شود و به همین دلیل قلب مجبور می‌شود که فشار بیشتری به خود بیاورد. در مر حجازی عنصری به اسم پتاسیم وجود دارد که قادر است رگ‌های شما را گشاد کند. این موضوع باعث می‌شود که فشار خون شما به سرعت کاهش پیدا کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of