شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
بازدید: 9

خواص چای بهار نارنج

خواص چای بهار نارنج برای بسیاری از افراد هنوز ناشناخته است. به شکوفه درخت نارنج بهار نارنج گفته می شود که از ان در تهیه مربا، عرقیجات و دمنوش و چای استفاده می شود. در این مقاله به بررسی خواص چای بهار نارنج می‌پردازیم.

خواص چای بهار نارنج

تقویت سیستم عصبی بدن و آرامبخشی از خواص چای بهار نارنج است. همچنین این چای سردردهای عصبی و میگرنی را سریعا کاهش می دهد. از دیگر خواص چای بهار نارنج میتوان به تقویت معده و رفع اضطراب و استرس و تپش نامنظم قلب اشاره کرد. چای بهارنارنج تشنج ها و همچنین حملات قلبی را کنترل می کند.

برای درمان بی خوبی و کم خوابی چای بهارنارنج میل کنید . این چای خوش طعم خواب شما را آرام میکند. برای رفع دل پیچه از این چای نوش جان کنید. همچنین در روایات مختلف امده است که اگر دچار سکسکه شده اید قدری از این چای بنوشید.

باز هم تاکید میکنیم اگر استرس و اضطراب دارید یا عصبی شده اید سریعا قدری از این چای را بنوشید تا به تاثیر عجیب ان پی ببرید.

مواد لازم برای تهیه چای بهارنارنج

  • دو قاشق غذاخوری بهار نارنج خشک شده
  • دو لیوان آب جوش
  • یک قاشق عسل
  • مقداری چای سیاه (در صورت تمایل)

طرز تهیه چای بهارنارنج

برای تهیه چای بهارنارنج حدود ده گرم یا دو قاشق از گل بهار نارنج را در دو لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید حدود بیست دقیقه به ارامی بجوشد. (در قوری روی حرارت کم) سپس ان را با صافی صاف کنید و میل کنید. برای طعم دار کردن ان میتوانید از عسل استفاده کنید. میتوانید کمی بهار نارنج خشک شده، عرق بهار نارنج یا قدری چای سیاه به آن اضافه کنید.

همچنین برای تسکین معده و تقویت آن مصرف چای بهار نارنج را فراموش نکنید. حتی اگر بیماری و دردی هم ندارید میتوانید به جای چای معمولی از چای بهارنارنج و دمنوش های سنتی دیگر استفاده کنید. این چای در فصل زمستان در کنار بخاری یا شومینه بسیار می چسبد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of