Monday 27 January 2020 | دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
بازدید: 364

۷۰ مدرسه و پژوهش سرای کشور میزبان سفیران مغز و شناخت می‌شوند

طرح سفیران مغز و شناخت عنوان برنامه‌ای است که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در ۷۰ مدرسه و پژوهش‌سرای کشور برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سینا توکلی دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی معاونت علمی درباره برگزاری طرح سفیران مغز و شناخت که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی برگزار می شود، اظهار کرد: این برنامه با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در مدارس و پژوهش سراهای تهران و شهرستان ها اجرا می شود.
توکلی ادامه داد: بر این اساس دانشجویان نخبه رشته های پزشکی، روانشناسی و فنی و مهندسی به مدارس و پژوهش سراهای تهران و شهرستان ها می روند و در حوزه علوم و فناوری های شناختی و کارکردهای مغز به دانش آموزان آموزش میدهند. همچنین اینفوگرافی و روزنامه دیواری مرتبط با حوزه علوم شناختی نیز در مدارس و پژوهش سرا ها نصب خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه دانش آموزی در همین راستا بیان کرد: در طرح سفیران مغز و شناخت علاوه بر آشنایی دانش آموزان با حوزه علوم شناختی این افراد با مسابقه ملی دانش مغز که با همکاری کمیته دانش آموزی ستاد و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود، آشنا می شوند. مرحله نخست این مسابقات آذر ماه سال جاری و مرحله نهایی فروردین ۹۶ برگزار می شود.
توکلی با اعلام اینکه باشگاه مغز و شناخت نیز تا پایان مهر ماه راه اندازی می شود و آشنایی دانش آموزان با این باشگاه از دیگر برنامه های این طرح است ابراز کرد: ٧٠ پژوهش سرا و مدرسه در  تهران، کرج، اهواز، کردستان، کاشان، اصفهان ،یزد، رشت، کرمان، بیرجند و مشهد میزبان این برنامه هستند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of