Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
بازدید: 283

۳۰ درصد از سطح پیرامونی برج آزادی زیر پوشش سنگفرش رفت

حدود ۳۰درصد از سطح پیرامونی برج آزادی زیر پوشش نهایی سنگفرش رفت.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، مجری طرح‌های پل و ابنیه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه بهسازی سطح پیرامونی برج آزادی، از اجرای ۲۹۵۰ متر مربع عملیات سنگفرش (معادل۳۰ درصد از سطح کل این پروژه) خبر داد.
مهندس محمدحسن وساق با بیان آنکه عملیات اجرای ملات و بتن شیب‌بندی در تمام بخش‌های حفاری‌شده پروژه بهسازی سطح پیرامونی برج آزادی به اتمام رسیده است، از اجرای بیش از ۲۹ هزار مترمربع لایه ایزوگام در این پروژه خبر داد و گفت: بیش از ۶۰ درصد از عملیات اجرای لایه‌های ۳گانه ایزوگام در میدان آزادی با موفقیت انجام شده است.
به گفته مجری طرح‌های پل و ابنیه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، اجرای سیستم بام سبز (روف گاردن) یکی از مهمترین اقدامات باقی‌مانده در پروژه بهسازی میدان آزادی است که متعاقب خرید و انتقال تجهیزات مربوطه به کارگاه پروژه در دستور کار قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های این سیستم مدرن، امکان آماده سازی و راه اندازی سریع، بهینه سازی مصرف آب، زهکشی و هدایت آبهای سطحی و در نهایت محافظت از سازه زیرین برج آزادی در برابر رطوبت، به شمار می‌آید.
گفتنی است بهسازی و آب بندی کامل سقف فضاهای فرهنگی موجود در زیر میدان آزادی، یکی از اولویت های شهرداری تهران در سال جاری است که در اجرای این پروژه، سطح پیرامونی برج آزادی با استفاده از بیش از ۴۲هزار مترمربع مصالح و عایق با بالاترین کیفیت ممکن بهسازی می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of