۰۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴

۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان افتتاح  می‌شود/  افزایش درامد ارزی دولت در ۳ ماهه نخست امسال

معدوم سازی جوجه های یک روزه پیگیری شود

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار کرد: هر فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۱۲ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند و امیدوارم فاز سوم را زمستان ۹۷ افتتاح کنیم.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه مردم استان هرمزگان همواره سرافراز، انقلابی و مدافعان مرزهای آبی کشور بوده‌اند، گفت: خوشحالم که امروز برای بهره‌برداری از طرح مهم و تأثیرگذار در زندگی مردم و در خودکفایی کشور میهمان مردم شریف استان هرمزگان هستیم.

روحانی با اشاره به حضور خود در بندرعباس در سال‌های پیش از انقلاب و نیز در سال‌های دوران دفاع مقدس، افزود: این استان مهم همواره با مردمی فرهیخته و جایگاهی که در منطقه دارد، از بعضی جهات بی‌نظیر است .

رئیس جمهور تنگه هرمز، بندرگاه‌های بسیار مهم  در کنار جزایر مهم با جایگاه ویژه‌ای که از لحاظ انرژی و فولاد دارند را از ویژگی‌های استان هرمزگان برشمرد و افزود: بسیار خوشحالم که عنوان شد طرح‌های عمرانی برای این استان از جمله احداث ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی، در سال ۹۷ و ۹۸ به بهره‌برداری خواهند رسید .

روحانی با اشاره به نیازمندی‌های مردم این استان در بخش آب، ادامه داد: متأسفانه در سال آبی که ماه‌های آخر آن را طی می‌کنیم، هرمزگان تحت فشار بوده و شرایط آبی سختی دارد و این به ما نشان می‌دهد که در این استان به جای آسمان باید بیشترین نگاه‌مان به آبی باشد که در ساحل آن قرار دارد، البته ما همواره به رحمت خدا امید داریم اما در عین حال دریا هم از آن خداست و باید کاری کنیم که مردم احساس راحتی بیشتر و نگرانی کمتری داشته باشند .

رئیس جمهور تصریح کرد: در طول زندگی انسان، مقاطعی پیش می‌آید که هم برای تاریخ ملت و سرنوشت کشور  و هم برای تبلور لیاقت‌های انسان کم‌نظیر و سرنوشت‌ساز است .

روحانی افزود: صدق و کذب ما و راستگو بودن و غیر از آن در روزهای امتحان خداوند آشکار می‌شود و اگر چه همه در زبان افتخار می‌کنند که مؤمن، مسلمان، مخلص، معتقد و فداکار برای کشور هستند، اما در روز امتحان و آزمایش سرافرازی، صداقت و فداکاری‌شان برای تاریخ و جهان روشن خواهد شد .

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز یکی از مقاطع تاریخی مهمی است که در آن قرار داریم، اظهار داشت: اگر امروز دشمنی علیه ما توطئه کرده ، ما باید با تهدید دشمن مقابله کرده و در برابر آن بایستیم و ثانیاً آن را به فرصت تبدیل کنیم .

روحانی اظهار کرد: تحریم، فشار و سختی برای زندگی مردم خواهد بود اما در عین حال فرصتی برای ابتکارات، خلاقیت، تولید و افتخارآفرینی در برابر قدرت‌های زورگوی جهان است .

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند به ما نعمت‌های بزرگی عطا کرده که توان شمارش آنها را نداریم، گفت: فرهنگ، کشوری متمدن و خوب، بهترین مردم، عشق به خاندان رسالت، جایگاه استراتژیک ایران و امنیتی که در سایه ایثار و فداکاری مردم و نیروهای مسلح به‌وجود آمده، بسیار حائز اهمیت است و اگر وضعیت کشور را با برخی کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای جنوبی خلیج فارس مقایسه کنیم، می‌بینیم که شرایط بسیار خوبی داریم.

روحانی افزود: یکی از سران همین کشورهای جنوبی خلیج فارس به من می‌گفت که سالانه ۹ میلیارد دلار برای حضور آمریکا در منطقه به آنها پرداخت می‌کنیم و این در حالی است که آمریکا به جای اینکه برای حضورش در منطقه و برقراری پایگاه برای منافع نامشروعش،  هزینه پرداخت کند، هم در منطقه حضور داشته، هم دخالت می‌کند و هم برخی از این قبیل کشورها را سرکیسه می‌کند .

رئیس جمهور ادامه داد: همان مسئول به من می‌گفت که ترامپ به او زنگ زده و گفته که این پول‌ها کم است و باید با توجه به ذخایری که دارید پول بیشتری به ما دهید.

روحانی با بیان اینکه کشوری که در برابر یک ابرقدرت سرفرود آورده و از پول نفت و خزانه ملت خود به او باج می‌دهد، برای این است که در ظاهر آن ابرقدرت کشورش را حفظ کند و در باطن آنها نیز بتوانند حکومت‌شان را ادامه دهند .

رئیس جمهور اظهار کرد: ما کشوری پرافتخار داریم که در آن روی پای خود ایستاده‌ایم و ملت ما خودشان سرنوشت‌شان را انتخاب کرده و پای صندوق می‌آیند و در آن افتخار همه مسئولان این است که مشروعیت سیاسی‌شان را از رأی مردم دارند .

وی با بیان اینکه ملت ایران، ‌ملتی بزرگ و با تاریخ کهن است، گفت: تردید ندارم اگر همه ابزار و امکانات را به کار بگیریم در این امتحان الهی هم مثل همیشه سربلند خواهیم بود .

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید کاری کنیم که پیشانی دشمنان به سنگ بخورد، افزود: ما امروز در برابر یک مشت آدم قلدرمآب که دارای محاسبات غلط نسبت به کل جهان و از جمله ایران هستند، قرار داریم و این در حالی است که شاید بگوییم آنها با برجام ایران مخالفند اما می‌بینیم که در چین و اروپا و سایر نقاط نیز اینگونه هستند و در حقیقت آدم‌هایی روی کار آمده اند که به هیچ چیز متعهد نبوده و هیچ پیمانی برایشان ارزشمند نیست .

وی گفت: آدمی که مادر را از بچه جدا می‌کند و ضد اسلام و مسلمانان بوده و همه افتخارش دیوارکشیدن بین کشور و همسایه‌اش است، در برابر ما قرار دارد و امروز نیمی از مردم آمریکا از حکومت‌شان خجالت می‌کشند و اگر از آنها نظرسنجی کنیم، می‌بینیم آنها نیز از این حکومت و از این کاخ سفید ناراضی هستند .

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز بین آمریکا و نزدیک‌ترین متحدانش مانند کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا، فاصله بسیاری افتاده است، گفت: آنها نسبت به ما کینه طولانی و بلندمدت دارند، به گونه‌ای که یکی از سران حکومت فعلی آمریکا عنوان می‌کرد که ما باید ریشه ملت ایران را بخشکانیم .

روحانی تأکید کرد: ما در این مقطع هم باید احساس قدرت کرده، سینه را سپر کنیم و در برابر بدخواهان بایستیم و صبر و تحمل داشته و سست نشویم و گله‌ها و شکایت‌ها و فاصله‌هایی که همواره در جامعه ما میان اقشار و گروه‌های مختلف وجود داشته را کنار بگذاریم .

رئیس جمهور اظهار کرد: البته همواره اختلافات در کشور ما وجود داشته و مربوط به حزب یا گروه‌های سیاسی نمی‌شود و در کوچکترین مناطق هم بر سر موضوعات مختلف اختلافات و سلیقه‌های گوناگون بوده است اما هنگامی که دشمن در برابر ما قرار می‌گیرد و می‌خواهد ملت را شکسته و عظمت ما را خرد کند، ما یک ملت واحد هستیم .

روحانی تأکید کرد: تردید ندارم با صبر، استقامت و اتکاء به خدا و انسجام و ایستادگی حتماً می‌توانیم دشمن را در هم بشکنیم، چرا که ما از این نوع آزمایش‌ها در مقاطع دیگر هم داشته‌ایم .

رئیس جمهور با اشاره به روزهای سخت ملت ایران در سال‌های ۵۹ و ۶۰، گفت: خداوند به پیامبر(ص) سفارش می‌کند که در برابر ناملایمات همواره صبر پیشه کند و من هرگاه می‌بینم فشارها زیاد است یادی از شهید بهشتی می‌کنم .

روحانی با بیان اینکه این فشارها اصلاً قابل مقایسه با تهمت‌ها، زخم زبان‌ها و توهین‌ها در زمان شهید بهشتی نیست، گفت: بخاطر دارم، شهید بهشتی در آن دوران وارد یک جلسه‌ای شد و در آن جلسه جز دو نفر هیچ کس از جای خود تکان نخورد و بلند نشد، اما این مرد خم به ابرو نیاورد و بسیار روح بلند و بزرگی داشت .

رئیس جمهور با بیان اینکه شهید بهشتی مردی آگاه، ایران‌شناس، مردم‌شناس، دلسوز، مدبر، مدیر و معمار قانون اساسی و قوه قضائیه بود، گفت: ارادت و رفاقت من با او از سال ۴۰ است و در فراز و نشیب‌های مختلف می‌دیدم که همواره صبر را پیشه خود می‌کرد .

روحانی با بیان اینکه شهید بهشتی الگوی بزرگی برای همه است، گفت: کمتر مظلومی در دوران معاصر مانند شهید بهشتی سراغ داریم که نسبت به او ناملایمات بسیاری انجام شد، اما او با قامتی استوار ایستاد و تا لحظه آخر با دنیایی از امید به مردم خدمت کرد .

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز روز امتحان برای همه ماست، گفت: باید شجاعانه و پرتلاش مقاومت و ایستادگی کنیم و نباید در برابر تلاش‌های دشمن برای تحریم دستپاچه شویم. امروز روزی نیست که به بازارها هجوم ببریم و دو برابر قبل خرید کنیم یا انبارها را از کالا پر کنیم، بلکه اکنون زمان آن است که بازارها را پر از کالا و رنگین کنیم.

روحانی افزود: این یک آزمایش الهی است که بسیاری از مردم سربلند از آن بیرون می‌آیند و البته اقلیتی نیز هستند که همواره در این امتحان‌ها تجدید می‌شوند. در سه ماهه نخست امسال درآمد ارزی و حتی مخارج و هزینه‌کردهای دولت نه تنها از پارسال کمتر نشده، بلکه افزایش نیز داشته است و به عنوان مثال بودجه عمرانی تخصیص یافته در بهار امسال نسبت به زمان مشابه پارسال ۳۰ برابر رشد داشته است.(ایسنا)

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of