۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

۶۰ درصد مدارس استان تهران تخریب و بازسازی شدند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر علی شهری درباره پروژه‌های تحویلی جدید استان در مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: ۴۴ پروژه با حدود ۴۵۰ کلاس درس برای اول مهرماه آماده تحویل می‌شود. دو سوم این مدارس توسط خیرین ساخته شده که نکته حائز اهمیتی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد مدارس جدید از جمله مدارس نیازمند تخریب و بازسازی بودند که کار آنها تا مهرماه به اتمام می‌رسد عنوان کرد: ۵۰۰ مدرسه با عمر بیش از ۵۰ سال در تهران داریم.

شهری ادامه داد: در تهران دو مشکل عمده داریم؛ نخست آنکه سرانه برخی مناطق به شدت پایین و تراکم دانش‌آموز به شدت بالاست. علاوه بر این با فرسودگی تعداد زیادی از کلاس‌های درس در استان روبرو هستیم. امیدواریم دولت منابع لازم برای نوسازی مدارس را افزایش دهد و مجلس شورای اسلامی‌‌کمک کند تا بودجه تخریب و بازسازی که در برنامه‌های توسعه‌ای دیده شده است را تقویت کنند و در اختیار ما بگذارند تا بتوانیم مدارس فرسوده را بازسازی کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری خیرین هم وارد شدند و مدارس فرسوده را که می‌‌بینند به ساخت دوباره آن کمک می‌‌کنند. شهرداری هم می‌تواند با در اختیار گذاشتن زمین به ما کمک کند، زیرا زمین‌های برخی مناطق اغلب کوچک و زیر ۱۰۰۰ مترند و برای فضای آموزشی مطلوب نیست.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments