Sunday 8 December 2019 | یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
بازدید: 150

۱۲۸ هکتار از باغات تهران از بین رفته است

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، فرزانه صادق ‌مالواجرد در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه برج باغات اظهار کرد: باغات شهر تهران میراث شهر محسوب می‌شوند اما تاکنون ۱۲۸ هکتار از این باغات از بین رفته و نسبت به باقیمانده باغات نیز افراد بی‌تفاوت هستند.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار پارسل از مجموع یک میلیون پارسل موجود در شهر تهران داریم که باید حفظ و همچنین حساسیت بیشتری بررسی شوند، افزود: در مصوبه جدید ضریب اشغال تنها ۱۵ درصد از مساحت باغ است به همین دلیل نظارت دقیقی بر اجرای این مصوبه خواهد شد.

معاون وزیر راه و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران با بیان اینکه در سال ۹۳ شورای عالی شهرسازی برای بررسی طرح تفصیلی و مغایرت‌های موجود میان طرح تفصیلی و طرح جامع شهر تهران، دستور بازنگری مصوبه برج باغات صادر شد، افزود: از سال ۹۳ هیچ اتفاقی برای بازنگری در این موضوع رخ نداد اما از سوی شورای جدید این بازنگری انجام شد.

صادق مالواجرد ادامه داد: قرار شد این مصوبه به شورای عالی بیاید و تصویب شود، اواخر اسفند سال گذشته زمانی که این مصوبه به دست ما رسید به کمیسیون‌های تخصصی رفت و در کمیته فنی این پیشنهاد و بازنگری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه دوشنبه هفته گذشته در صحن شورای عالی این موضوع مطرح شد و این بازنگری به اتفاق آرا به تصویب رسید، تاکید کرد: اکنون در حال انجام مراحل اداری آن هستیم و احتمالا تا هفته آینده به شهرداری تهران ابلاغ می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of