Sunday 22 September 2019 | یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
بازدید: 251

«گل» سلول‌های مغز را از بین می‌برد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجید رضازاده افزود: عوامل فردی، روانی، اجتماعی و خانوادگی در سوق دادن یک فرد به سمت اعتیاد نقش دارند و گسترش برخی مواد مانند گل بین جوانان می‌تواند علل مقطعی داشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه آنچه درمورد گل بین جوانان تبلیغ شده این است که به آنان القا می‌شود گل، اعتیاد آور نیست و برای تفریح و سرگرمی‌می‌توان از آن استفاده کرد درحالیکه گل و حشیش اعتیاد آور است و علاوه بر داشتن عوارض متعدد، دروازه ورود به اعتیاد به مواد دیگر محسوب می‌شود .

رئیس پیشین مرکز توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از دلایل گسترش گل و حشیش بین جوانان این است که جوانان می‌خواهند زمانی از اوقات خود را با شادی سپری کنند و ظرفیت‌هایی که این امکان را برای جوانان فراهم کند، در جامعه وجود ندارد یا کم است.

رضازاده افزود: این کنشگر اجتماعی پیشنهاد داد تا مکان‌ها و فضاهایی برای جوانان ایجاد شود تا آنان در آنجا، اوقات خود را با شادی بگذرانند.

وی مسائل روانشناختی را از دیگر علل گرایش جوانان به مصرف حشیش و گل عنوان کرد و گفت: اگر افراد آموزش‌های لازم را ندیده باشند و نسبت به وضعیت روانشناختی خود ناآگاه باشند نمی‌توانند از افسردگی پیشگیری کنند و افسردگی می‌تواند افراد را به سمت اعتیاد، سوق دهد.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of