۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱

گفتگوی معاون وزیر و رئیس نظام پزشکی بر سر تعرفه‌ها

به گزارش طبنا(سلامت)، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، روز گذشته با دکتر ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان دیدار و در خصوص اهم مسائل مربوط به جامعه پزشکی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش و زحمات تمامی دست اندرکاران وزارت بهداشت در ارائه خدمات به مردم و جامعه پزشکی، گفت: جامعه پزشکی با مشکلات متعددی مواجه است و اعتراض و تجمع، راهکار حل این قبیل مسائل نیست.

فاضل در خصوص تداخلات بین رشته‌ای، گفتگو مبتنی بر آخرین دستاوردهای علمی و نیازهای بومی را بهترین راه حل این معضل قلمداد کرد و ورود به حوزه‌های سیاسی و اداری را مردود دانست.

معاون درمان وزارت بهداشت نیز با اشاره به تنظیم راهنما برای خدمات پرهزینه‌ای که از سوی پزشکان تجویز می‌شود، گفت: پیشگیری از درمان‌های نابه‌جا و بلانتیجه و بعضا بسیار گران اعم از دارو و جراحی‌ها باید مد نظر همکاران پزشک قرار گیرد.

جان بابایی افزود: پتانسیل انجمن‌های علمی تخصصی در نگارش راهنماهای بالینی بسیار کمک‌کننده است.

بر اساس همین گزارش، همکاری مجمع انجمن‌های علمی تخصصی و تغییر مسیر پژوهش‌های پزشکی کشور به سمت مطالعه اثربخشی درمان‌ها نیز مورد توجه و تاکید معاون وزیر بهداشت قرار گرفت.

در این دیدار طرفین بر لزوم نزدیک شدن جزء حرفه‌ای تعرفه‌ها در بخش دولتی و خصوصی و استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های بخش خصوصی در آموزش رزیدنت‌ها تاکید کردند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of