Saturday 19 October 2019 | شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
بازدید: 310

گروه‌های پرخطر پیش از راهپیمایی اربعین واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از وبدا، دکتر محمد مهدی گویا تصریح کرد: گروه‌های پرخطر بیماری آنفلوآنزا شامل افراد بالای۶۵ سال، زنان باردار، افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی، افراد با نارسایی کلیه و کبد، افرادی که تحت درمان داروهای ضد سرطان و یا داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی بدن قرار دارند و بیماران دیابتی نوع پیشرفته، باید قبل از سفر زیارتی خود به عراق، واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند..

وی یادآور شد: توصیه نمی‌کنیم که تمام زائران واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند اما گروه‌های پرخطر حتما باید با مشورت پزشک، اقدام به تزریق این واکسن کنند و پس از آن عازم سفر زیارتی به عراق شوند. در غیر این صورت ممکن است به آنفلوآنزای شدید مبتلا شوند و جان آنها به خطر بیفتد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در راهیپمایی اربعین سال گذشته، مواردی از آنفلوآنزا در زائرانی که به کشور بازگشتند، مشاهده شد و در برخی از شهرهای کشور، موج اول آنفلوآنزا با برگشت این زائران آغاز شد.

دکتر گویا اظهار داشت: پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا در برخی از گروه‌های سنی و بیماران، بسیار مهم و اساسی است. ابتدا باید مراقبت کنند تا به آنفلوآنزا  شدید مبتلا نشوند، کار آنها به بیمارستان نکشد و در صورت نیاز به مراجعه به بیمارستان، به خوبی مراقبت و درمان شوند تا مبادا دچار عوارض شدید آنفلوآنزا و مرگ ناشی از آن شوند.

وی تاکید کرد: بیماری‌های اسهالی و آنفلوآنزا، بیماری‌های مهمی هستند که زائران حتما باید مراقب باشند تا به آنها مبتلا نشوند و اگر هر یک از زائران دچار علائم این بیماری‌ها شدند، حتما با ماموران بهداشتی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی در تماس باشند چراکه این ماموران در تمام طول مسیر و محل اقامت زائران تا مرزهای غربی حضور دارند و در داخل خاک عراق نیز توسط سازمان هلال‌احمر خدمات بهداشتی و درمان ارائه می شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of