Saturday 25 January 2020 | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
بازدید: 195

کودکان کار در شیراز به دیدن انیمیشن کودک نشستند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، در این برنامه که جمعه شب به میزبانی پردیس سینمایی گلستان برگزار شد، فیلم انیمیشن کودک برای کودکان کار به نمایش درآمد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شیراز پیرامون این رویداد عنوان کرد: به دلیل اهمیت رشد فکری و شخصیتی کودکان، اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شیراز برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری را برای کودکان کار فراهم می‌کند.

یوسف آفرینی افزود: بها دادن به این کودکان و فراهم کردن بستر رشد فکری و شخصیتی آن‌ها می‌تواند آینده بهتری برای جامعه رقم بزند.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی هدف از این برنامه را پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد فرهنگی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری میزان آسیب در این گروه کاهش یابد.

وی افزود: کودکان طبقات پایین اجتماع باید بتوانند از امکانات فرهنگی شهر استفاده کنند. تماشای انیمیشن برای کودکان بسیار لذت بخش است و می‌تواند به رشد خلاقیت در آنها کمک کند. انیمیشن توان مشاهده و کاوشگری کودکان را افزایش می‌دهد.

آفرینی یادآور شد: کودکان ویژگی‌هایی از جمله ذهنیت رو به رشد، کنجکاوی و توانایی یادگیری سریع به وسیله مشاهده را دارا می‌باشند؛ بر همین اساس کارتون‌ها به طور مستقیم بر ذهن آنها اثر می‌گذارند.

وی اضافه کرد: همچنین تماشای انیمیشن در یادگیری رنگ و فعالیت‌های بصری کودکان بسیار مفید است. با مشاهده انیمیشن کودک  می‌تواند شیوه صحبت کردن را ارتقا بخشد. البته اینکه کدام انیمیشن برای کودک انتخاب شود اهمیت دارد.

آفرینی در پایان گفت: همه کودکان باید روی خوب زندگی را ببینند و شاد زیستن را تجربه کنند. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این کودکان از بهترین امکانات آموزشی، فرهنگی و ورزشی بهره‌مند شوند. (مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of