Thursday 28 May 2020 | پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
بازدید: 163

کنترل بیماری‌های غیرواگیر در برنامه پیشگیری

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی گل‌محمدی درباره «وضعیت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران»، اظهارکرد: ما براساس نظام مراقبت بیماری‌ها فعالیت می‌کنیم که شامل بیماری‌های واگیر و غیرواگیر است.

وی ادامه داد: بیماری‌های واگیر مانند سل، اچ‌آی‌وی، آنفلوانزا،‌ها‌ری و جذام است و از بیماری‌های غیرواگیر نیز می‌توان سکته‌های مغزی و قلبی، سرطان، فشار خون و بیماری‌های متابولیک و ارثی نوزادان را عنوان کرد که مطرح هستند و این دسته از بیماری‌ها بین سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی تقسیم شده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه شهرهای شهریار، ملارد، بهارستان، ملارد و قدس در غرب تهران را پوشش می‌دهیم، اضافه کرد:‌ یکسری بیماری هستند که می‌گوییم امکان طغیان در آنها وجود دارد؛ مانند آنفلوانزا، بیماری‌های روده‌ای و آلتور که اکنون در وضعیت کنترل شده قرار دارند.

گل‌محمدی درباره «برنامه‌های پیشگیری از ایدز»، خاطرنشان کرد: در این باره برنامه‌هایی در سطوح کودکان و نوجوانان و نیز برنامه‌ای برای عامه مردم داریم. در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۰ مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری داریم و در هر شهرستان تحت پوشش ما نیز کار آموزش، تشخیص و درمان ایدز انجام می‌شود.

وی یادآور شد: فشار خون، دیابت، حوادث و سرطان مهمترین بیماری‌های غیرواگیر هستند.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران ابراز داشت: ثبت همه سرطان‌هایی که در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند انجام می‌شود و مراکزی برای شناسایی و تشخیص آن فعالیت می‌کنند؛ ضمن اینکه ما روی سرطان‌های شایع مانند سرطان پستان در زنان و پروستات و روده برای آقایان بررسی‌هایی را انجام می‌دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of