Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
بازدید: 108

کم کردن پاداش‌ها ظلم در حق ورزشکاران است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سجاد محمدیان درباره اعتراض مدال‌آوران به تغییر شکل پاداش مصوب شده از سوی وزارت ورزش و جوانان از سکه به حواله اظهار داشت: ما از حق‌مان دفاع می‌کنیم. امثال من نه شغلی داریم، نه بیمه هستیم. درست است که به خاطر پرچم ایران به میدان می‌رویم اما مسائل مالی برای هر کسی مهم است. اگر وزیر و امثالهم ۶ ماه حقوق نگیرند، آن وقت ما هم می‌گوییم که از خیر این موضوع گذشتیم.

وی افزود: این پاداش‌ها تنها درآمد ما است و زندگی بسیار از ورزشکاران از همین راه می‌گذرد. ما صبح و شب تمرین می‌کنیم و شغلی هم نداریم. این هم عاقبت کارمان است که داورزنی می‌گوید به خاطر یک قران، دو قران اینگونه نکنیم.

دارنده مدال طلای پرتاب وزنه در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا گفت: همه از این شرایط ناراحت هستیم، به ویژه ورزشکاران پارالمپیکی، چون هیچگونه شغلی نداریم. من دو فرزند دارم و از صندوق حمایت از قهرمانان فقط ۴۳۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم. آیا واقعاً ۴۳۰ هزار تومان کفاف زندگی مرا با دو بچه می‌دهد؟ تمام دارایی ما همین پاداش‌ مدال‌هاست. در واقع چهار سال دیگر معلوم نیست مدال بگیریم یا نه، مصدوم باشیم یا نه و یا دلایل دیگر. به نظرم کم کردن پاداش‌ها ظلم در حق ورزشکاران است.

محمدیان عنوان کرد: مسئولان ورزش قول ۱۵ رمضان یا در نهایت ۱۰ روز دیگر را داده‌اند. ما پاداشی که تصویب شد و به امید آن رفتیم را می‌خواهیم.

وی با انتقاد از صحبت‌های اخیر داورزنی که گفته بود «در حالی جوانان گمنام این مملکت در مرزهای شرقی و غربی مظلومامه جان‌شان را برای این خاک می‌دهند، ورزشکاران ما نباید برای چند ریال کمتر یا بیشتر مشکل ایجاد کنند»، خاطرنشان کرد: من خودم در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا تصویر یک شهید را روی پیراهنم زده بودم و به خوبی ارزش کار و فداکاری این عزیزان را می‌دانم. شهدا خون‌شان را ریختند، ما هم عرق می‌ریزیم تا پرچم ایران را بالا ببریم. در واقع از این طریق راه شهدا را ادامه می‌دهیم. به نظرم داورزنی شعار می‌دهد.

محمدیان گفت: پای این اعتقادات و صحبت‌هایم هستم، چون به نظرم تصمیم مسئولان عادلانه نیست و من هم از حقم دفاع می‌کنم. من در گذشته از ترکیه و قطر پیشنهاد تغییر تابعیت داشتم اما به عشق ایران قبول نکردم. پس جایز نیست که اینگونه به ما توهین کنند.(تسنیم)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of