Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
بازدید: 255

کمبود بیش از۱۰۰ قلم دارو در کشور/ اغلب داروهای بیماران سرطانی وارداتی است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)،‌ محمد نعیم امینی فرد  درباره کمبود دارو در صنعت داروسازی کشور،گفت: هیچ فردی نمی‌تواند، منکر معضل کمبود دارو در کشور شود واین مسئله واقعیتی است که صنعت دارو سازی ما امروزه با آن روبرو است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق گزارشات اعلام شده توسط وزارت بهداشت و درمان ما هم اکنون با کمبود بیش از ۱۰۰ قلم دارو درشرایطی در صنعت داروسازی کشور روبرو هستیم که ۷۵ قلم دارو جز اقلام کمبود دارویی واقعی به اصطلاح تلقی می‌شوند.

وی ادامه داد: حدود ۲۵ قلم از اقلام دارویی که هم اکنون صنعت دارویی کشور با آن روبرو است را می‌توان در کمبود نقدینگی شرکت پخش دارو به علت بدهی که بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها به شرکت‌های پخش دارو دارند، مرتبط دانست.

امینی فرد با بیان اینکه ما درسالیان اخیر حداقل با ۲۵ الی ۳۰ قلم کمبود دارو در کشور روبرو شده‌ایم افزود: ورود دارو به کشور یک پروسه‌ای ۳الی ۴ ماه را طی می‌کندتا وارد بازار شود و این امر به‌طور حتم نمی‌تواند به نفع صنعت دارویی کشورمان باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس یادآورشد: نوعا داروهای بیماران سرطانی در کشور وارداتی است زیرا ما در این راستا پیشرفت‌های درخشانی نداشته‌ایم یا تولید در این حیطه برای ما مقرون به صرفه نبوده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of