Sunday 15 September 2019 | یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
بازدید: 123

کشف ۱۳ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در کل کشور

به گزارش خبرگزاری سلامت  ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و اموربین الملل  ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات این هفته ۱۳۱۴۳ کیلوگرم می باشد که در مقایسه با هفته قبل۲۰ درصد کاهش  دارد.

 

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۱۳۸۵ کیلوگرم بوده و ۸۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان ۱۲۹۵ کیلوگرم حشیش، ۵۳ کیلوگرم شیشه، ۲۳۶ کیلوگرم مرفین، ۸۳ کیلوگرم هرویین، ۹۶۴۲ عدد قرص روان‌گردان، ۵۵ مواد پیش‌ساز و ۸۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

 

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۴۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

 

 

وی اظهار داشت: در  هفته اخیر مجموعاً ۷۹۹۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۲۷ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان۲۳۶۱ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر و ۴۳۶۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین ۱۰۳۷ نفر طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

 

 

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۹۶۴۲ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۵۴۰۳ عدد مربوط به استان فارس است که نشان‌دهنده ۵۶ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

 

 

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۷۱۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۵ درصد کشفیات کشور می‌باشد و بوشهر با ۱۴۶۵ کیلوگرم، کرمان با ۱۳۹۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۰۷۴ کیلوگرم، یزد با ۷۳۷ کیلوگرم، اصفهان با ۶۱۳ کیلوگرم و تهران با ۴۳۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

 

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور  ۶۶ درصد است.

 

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۸۴ دستگاه خودرو، ۱۶ دستگاه موتورسیکلت، ۴ قبضه سلاح و ۸۳ دستگاه موبایل توقیف شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of