Thursday 9 April 2020 | پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
بازدید: 142

کشف محموله بزرگ ارزش ۵٠ میلیارد تومانی قاچاق

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار حسین رحیمی‌ صبح امروز در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: در اقدام اطلاعاتی و عملیات ویژه همکارانم در پلیس امنیت اقتصادی، یک محموله بزرگ از کالاهای قاچاق کشف و منهدم شد که از استان‌های جنوبی با بارنامه‌های جعلی و تقلبی با پوشش «سبوس» با ۱۸ کامیون و ۲ تریلر به تهران وارد شده بود.

وی افزود: محموله شامل پوشاک، البسه ورزشی، پارچه و.. است که به صورت تقریبی ارزشی بالغ بر ۵٠ میلیارد تومان دارد.

به گفته سردار رحیمی، طبیعتاً ورود این محموله‌ها به صنایع ایران به ویژه پوشاک ضرباتی را وارد می‌کند که ما این محموله را کشف کردیم و از این موضوع جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی‌تهران بزرگ با اشاره به اینکه همه این کالاها  ساخت کشور چین هستند و بیشتر از مسیر‌های غیر معمول وارد کشور شده بود، گفت: تا به حال چهار نفر از اعضای این باند دستگیر شدند و فعالیت‌های تحقیقاتی نیز در این زمینه ادامه دارد. درباره وضعیت رانندگان این خودروها نیز قاضی باید تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مقصد بسیاری از کالاهای قاچاق تهران است گفت: با این کشف جدید تا به امروز بالغ بر ۱۵۰  میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کردیم که ٢۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش کشف داشتیم.

سردار رحیمی‌با اشاره به تشکیل پلیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: پلیس امنیت اقتصادی طی روز‌های آینده به طور رسمی‌شروع به کار می‌کند و سعی ما در این است که با جدیت فعالیت‌های مرتبط با زمینه‌های اقتصادی را دنبال کنیم. این پلیس به تصویب ستاد فرماندهی کل قوا رسیده است و تشکیلات آن آماده است که در تمام زمینه‌های اقتصادی و جرایم اقتصادی فعالیت کند که امیدواریم طی هفته‌های آینده این فعالیت محقق شود. پلیس در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توانمندی خاصی را پیدا کرده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of