Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
بازدید: 562

کشف روشی جدید برای مقابله با اوتیسم

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از نیواطلس، نتایج یک بررسی دو ساله که در دانشگاه آریزونا صورت گرفته، نشان می‌دهد که حل مشکلات و عفونت‌های روده ای به خصوص از طریق عمل جراحی و پیوند می‌تواند دردهای بیماران مبتلا به اوتیسم را کاهش دهد. بر اساس این پژوهش میکروب‌ها و باکتری‌های خطرناک موجود در روده نه تنها سلامت انسان‌های عادی را به خطر انداخته و باعث اختلال در سیستم ایمنی و افسردگی می‌شوند، بلکه می‌توانند مشکلات افراد مبتلا به بیماری اوتیسم را هم تشدید کنند.

در این شرایط انجام اعمال جراحی برای پاکسازی یا پیوند روده می‌تواند تا حدی مشکلات بیماران مبتلا به اوتیسم را کاهش دهد. در آمریکا از هر ۵۹ کودک یکی مبتلا به بیماری اوتیسم است و حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از این کودکان از مشکلاتی مانند یبوست، اسهال و درد معده رنج می‌برند.

محققان دانشگاه آریزونا می‌گویند اگر مشکلات روده‌ای این کودکان برطرف شود، حتی رفتار این کودکان هم بهتر می‌شود و آنها مهارت‌های اجتماعی بیشتری به دست آورده، بیش فعالیت‌شان کاهش می‌یابد و ارتباطات مناسب تری برقرار می‌کنند. پژوهشگران قصد دارند با انجام بررسی‌های بیشتر در این زمینه به جزئیات تازه‌تری در این ارتباط دست یابند.

در جریان انجام این بررسی دو ساله یک گروه ۱۸ نفره از کودکان مبتلا به اوتیسم مورد بررسی قرار گرفتند که در ابتدای تحقیق ۸۳ درصد از آنها به شدت از این بیماری رنج می‌بردند اما حالا این تعداد با ۱۷ درصد کاهش یافته است. همچنین ۳۹ درصد نشانه‌های ملایمی‌ از اوتیسم نشان می‌دهند و ۴۴ درصد هم به علت کاهش مشکلات روده ای نشانه‌های بسیار اندکی از این بیماری را در خود دارند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of