Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
بازدید: 350

کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر پدرام فدوی در آستانه برگزاری همایش یک روزه سرطان پستان و باروری اظهارکرد: مباحث علمی در ارتباط با بیماران مبتلا به سرطان پستان قبل از باروری و بعد باروری در این همایش مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد و جدیدترین دستاورد ها در این زمینه ارائه خواهد شد.

این رادیو انکولوژیست ادامه داد: امروزه همه زنان مبتلا به سرطان پستان در سن باروری می‌توانند باردار شوند و در واقع شیمی‌درمانی به غیر از سه ماهه اول بارداری که محدودیت دارد در سه ماهه دوم و سوم  مشکلی را برای سلامت جنین به همراه نخواهد داشت.

دبیر علمی همایش یک روزه سرطان پستان و باروری ادامه داد: مواد شیمی‌درمانی از جفت عبور نمی‌کند و در واقع سلامت جنین با درمان سرطان مادر به خطر نخواهد افتاد.

فدوی ادامه داد: سرطان پستان یکی از سرطان‌های شایع در میان زنان بوده که متاسفانه در ایران سن ابتلا به آن کاهش یافته است در حالی که این میزان با  آمار جهانی متفاوت است و زنان اصول در سنین بالا مبتلا به این مشکل می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه علت دقیق کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان مشخص نیست، گفت: البته علل ابتلا در جوانان و افراد در سن بالا تقریبا یکسان بوده و تغییر و تاثیرات هورمونی نیز بیشتر به سرطان‌های سرکش و بدخیم منجر می‌شود.

گفتنی است، همایش یک روزه سرطان پستان و باروری، پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه سال جاری در هتل پارسیان اوین تهران باحضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود. همچنین در این همایش متخصص زنان و صاحب نظران و اساتید برجسته در حوزه‌های رادیوتراپی و انکولوژی  حضور خواهند داشت و جدیدترین مباحث مورد برای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of