Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
بازدید: 507

کاهش ریسک افت قند خون با رونمایی از یک انسولین جدید

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، شب گذشته در مراسم رونمایی از جدیدترین داروی تولید شده بیماران دیابتی، دکتر استقامتی استاد بیماری‌های داخلی، غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران در ارتباط با این داروی جدید انسولین، اظهارکرد: بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، دیابت یکی از مهم‌ترین بیماری‌های جهان صنعتی کنونی و ایران به شمار می‌رود  و متاسفانه علی رغم اقدامات بسیار خوب در حوزه سلامت و دارویی کشور، همچنان ۵۰ درصد از بیماران دیابتی تحت درمان با انسولین به اهداف درمانی خود دست نیافته اند.

وی افزود: البته این موضوع فقط مشکل ایران نیست و در سراسر دنیا دیده می‌شود. افت قند خون همچنان به عنوان بزرگترین چالش درمان دیابت و بزرگترین مانع برای تشدید درمان و رسیدن به اهداف درمانی دیابت مطرح است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: اگرچه انسولین‌های آنالوگ موجود در بازار در مقایسه با انسولین‌های قدیمی انسانی این مشکل را کاهش داده‌اند ولی همچنان این عارضه مورد توجه پزشکان و بیماران است.

وی در این رابطه بیان کرد:انسولین توژئو (گلارژین ۳۰۰ واحدی) از نسل جدید انسولین‌های پایه است که با ایجاد سطح مطلوب و یکنواخت‌تر قند خون در مقایسه با انسولین های نسل قبلی سبب کاهش ریسک افت قند خون به خصوص به هنگام شب می‌شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: این انسولین انعطاف پذیری بالاتری در زمان تزریق برای بیماران فراهم می‌کند و نسبت به انسولین‌های نسل قبل سبب افزایش وزن کمتری نیز می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of