Monday 17 February 2020 | دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
بازدید: 364

کاهش اضطراب با چند نوع خوراکی

به گزارش طبنا، خوراکی‌های سالمی وجود دارد که با مصرف آنها می‌توانید اضطراب را از وجود خود دور کنید. از این خوراکی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
کرفس و کره آجیل
کرفس حاوی نوعی ماده شیمیایی به نام «آپینین» است که کل سیستم عصبی را آرام می‌کند. می‌توانید این سبزی را با کره آجیل (گرفته شده از بادام، فندق یا بادام هندی) مصرف کنید و با افزودن پروتئین و چربی به بدن‌تان، مغزتان را به خوبی به کار می‌اندازد.
انبه خشک
اگر برای آرام کردن اضطراب خود به دنبال خوراکی‌های شیرین هستید و در عین حال دوست ندارید خوراکی‌های مضر بخورید، انبه بهترین خوراکی در این زمان است. این میوه نسبت به میوه‌های خشک دیگر حاوی قند کمتری است و همچنین فیبر حل شدنی فراوانی دارد و می‌تواند قند خون‌تان را متعادل کرده و با آرام کردن مغزتان، اضطراب را از شما دور کند.
آووکادو
آووکادو، خوراکی سبکی است که می‌تواند چربی‌های مورد نیاز مغز را تامین کند. پر واقع هر وقت ما به خوردن خوراکی‌های شیرین متمایل می‌شویم، رساندن چربی به مغز، می‌تواند این اشتیاق را از ما دور کند. مصرف آووکادو دقیقا این کار را می‌کند.
بیسکوئیت گندم سیاه (چاودار)
این نوع بیسکوئیت برای افراد مضطربی که معده‌های حساسی دارند، مناسب است. این بیسکوئیت می‌تواند اشتیاق افراد نسبت به خوراکی‌های شیرین را کنترل کرده و اضطراب را از آنها دور کند. می‌توانید این بیسکوئیت را با خوراکی‌هایی چون کره آجیل، پنیر بز، لبو یا تخم مرغ آبپز مصرف کنید.
نارگیل
این میوه‌ به دلیل اینکه حاوی چربی‌های خاصی به نام MCT (تری‌گلیسیرید با زنجیره متوسط) است، سوخت‌و‌ساز بدن را افزایش می‌دهد و قند خون فرد را متعادل می‌سازد. در ضمن با متعادل ساختن مقدار انرژی بدن و قدرت تمرکز فرد، موجب آرامش می‌شود.
شکلات تلخ
مصرف روزانه ۴۰ گرم شکلات تلخ، می‌تواند افراد مبتلا به اضطراب را آرام کند. چنانچه این شکلات را با آجیل‌ مصرف کنید، می‌توانید پروتئین و چربی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.
به گزارش طبنا، علاوه بر خوراکی‌های فوق، سیب زمینی پخته، خرما به همراه آجیل، ماست و توت فرنگی و دارچین نیز می‌توانند شما را از اضطراب رها کنند. بنابراین در لحظات پراضطراب، این خوراکی‌ها را امتحان کنید.
مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of