شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 88

کاهش۱۰ میلیارد دلاری واردات در سال گذشته

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، رضا رحمانی در نشست هم اندیشی با صنعتگران و سرمایه‌گذاران ورامین گفت: برای تحقق شعار سال و رونق تولید هفت محور و ۲۶ برنامه تدوین شده است که برای اجرای دقیق آن تلاش خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توسعه و تعمیق ساخت داخل، طراحی و ساخت قطعات وارداتی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صمت در سال ۹۸ است که برای تحقق آن نقش بخش خصوصی پررنگ است.

رحمانی با اشاره به اینکه محدودیت واردات کالا‌های ساخت داخل را برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی مدنظر قرار دادیم، گفت: واردات کشور در سال گذشته، ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت و از سوی دیگر برپایی نمایشگاه قطعات خودرو که در آینده در شاخه‌های دیگر برگزار خواهد شد، از جمله مهم‌ترین اقدامات برای رونق تولید داخلی خواهد بود.

وی بابیان اینکه روحیه جهادی بخش خصوصی و عزم دولت منجر به شکست دشمن در سال ۹۷ شد، بیان کرد: امسال هم با توجه به شعار سال و عزم تولیدکنندگان داخلی، حمایت مجلس و برنامه‌های مفصل دولت یقینا مانع رسیدن دشمن به اهدافش خواهیم شد.

رحمانی تعطیل نشدن تولید، حفظ اشتغال و تولید موجود و میدان داری انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی را مهم برشمرد و گفت: در روز‌های اخیر جلسات مستمری با انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی از جمله سیمان، سنگ آهن، کاشی و سرامیک، سرب و روی برگزار کردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به ظرفیت‌های تولید کشور اشاره و تصریح کرد: در فولاد ۲ برابر، آلومینیوم و مس ۱.۵ برابر، کاشی و سرامیک و سیمان بیش از ۲ برابر نیاز کشور تولید داریم.

وی از تجار خواست از سرمایه گذاری بر روی اقلام اساسی و کالا‌های مورد نیاز کشور پرهیز کنند و در بخش‌هایی که ظرفیت تولید بیش از نیاز کشور است و جزو اقلام ضروری محسوب نمی‌شود، سرمایه گذاری کنند.(باشگاه خبرنگاران)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of