Thursday 9 April 2020 | پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
بازدید: 264

کارهای داوطلبانه و مشاهیر

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از والنتیرایندیاایسپیس (volunteerindiaispiice)، کارهای داوطلبانه می‌تواند موجب بهبود زندگی و روابط افراد یک جامعه شود. از این امور می‌توان به فعالیت‌های پزشکی، آموزشی، ساخت‌وساز و هر چیزی که مردم منطقه‌ای به آن نیاز دارند، اشاره کرد. به دلیل اهمیت این امر، سازمان ملل متحد روز پنج دسامبر (مصادف با ۱۴ آذر) را روز جهانی داوطلب اعلام کرد. در این روز از داوطلبان امور خیر  تقدیر می‌شود.

وقتی سخن از کارهای داوطلبانه می شود، تعدادی از چهره‌های رسانه‌ای در این میان دیده می‌شوند که مبالغ هنگفتی به موسسه‌های خیریه کمک کرده‌اند. از میان مشاهیری که دستی در کار خیر و امور داوطلبانه دارند، می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:

آنجلینا جولی، فلیکس شلبرگ، هیلاری سوانک، بن افلک، جرج کلونی، بردپیت، مت دیمون، اوپرا وینفری، تیلر سوئیفت، مل گیبسون، جاستین تیمبرلیک، لنس باس، آلیس کیز و متیو مک‌کانهی.

البته مشاهیر متعدد دیگری هم هستند که از گذشته تاکنون، داوطلب کمک به افراد جامعه خود و کشورهای دیگر دنیا شده‌اند. آنها با تاسیس موسسه‌های خیریه یا اهدای پول یا حضور فیزیکی داشتن در امور خیر، به افراد بسیاری در دنیا کمک کرده‌اند.

مترجم:‌ نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of