۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

چین زندگی در مریخ را شبیه‌‌سازی کرد

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) چاینا پلاس روز شنبه در گزارشی نوشت، در این پایگاه شرایط و نوع حیات و پستی و بلندی‌ها و وضعیت طبیعی این سیاره به اشکال مختلف برای علاقه مندان به معرض نمایش درمی‌آید و شبیه سازی‌هایی از این سیاره صورت گرفته است.

یک مدل شبه فضایی و یک مرکز کنترل و مرکز علم حیات در این پایگاه که ۶۷ کیلومتر مربع وسعت دارد، ایجاد شده و محیط زیست مریخ در آن بخوبی تشریح شده است.

بازدید کنندگان از پایگاهمی‌توانند این فرصت را داشته باشند که از نوع زندگی در مریخ بدانند و اینکه فضانوردان چطورمی‌توانند در آن به بقای خود ادامه دهند.

وانگ جیانتای از مسئولان این پایگاه از آن به عنوان اولین مرکز علمی، گردشگری، آموزشی و تحقیقات فضایی و شبیه سازی کره مریخ یادمی‌کند.

چین از ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ یک برنامه آموزشی را برای دانش آموزان، دانشجویان و جوانان کشور برای بالا بردن آگاهی‌های آنها از فضا به اجرا گذاشته است و این مرکز به بازدید کننده امکانمی‌دهد دانسته‌هایش را درباره زندگی در فضا، محیط زیست کره مریخ، اقامت در این سیاره سرخ و اکتشافات فضایی افزایش دهد.

علوم ، آموزش ، اکتشاف ، نوآوری و گردشگری و بسیاری از عرصه‌های دیگر در این مرکز با یکدیگر آمیخته شده است و به علاقه مندان آموختهمی‌شود که چطورمی‌توان روی یک سیاره دیگر فرود آمد و زندگی معمولی داشت و آزمایش‌ها و اکتشافات علمی و فضایی انجام داد.

مسئولان این پایگاهمی‌گویند که ارتباطات علمی باید با واقعیات زندگی مانوس شود و با آموزش‌های لازم در این پایگاه این فرصت به بازدید کنندگان دادهمی‌شود و همزمان آنهامی‌توانند تصاویر و فیلم‌های مرتبط را به تماشا بنشینند.

افزایش محبوبیت علوم فضایی در میان جوانان چینی از دیگر اهداف ایجاد مرکز است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of