Saturday 29 February 2020 | شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
بازدید: 266

پله‌نوردی؛ سریع‌ترین راه کاهش وزن و حفظ سلامت قلب و عروق

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محققان دانشگاه مک مستر کانادا عنوان می‌کنند پله‌نوردی راه حل ارزان و آسان‌تری برای حفظ تناسب اندام، کاهش وزن و حفظ سلامت قلب و عروق است.

در این مطالعه، گروهی از افراد جوان بی‌تحرک سه بار در روز از یک پلکان سه پله‌ای بالا می‌رفتند. این روش سه بار در هفته و به مدت ۶ هفته ادامه یافت.

مارتین گیبالا، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: افرادی که در آپارتمان یا برج زندگی می‌کنند می‌توانند صبح، ظهر و عصر چندین پله را با شدت بالا روند و این حرکت می‌تواند ورزشی موثر برای آنها باشد.

به گفته محققان، بالا رفتن از پله‌ها یک ورزش بسیار خوب و مفید برای سلامت قلب است که به افزایش قدرت پاها هم کمک می‌کند. پله‌نوردی دارای هر دو خواص ورزش‌های هوازی و استقامتی است.

یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد پله‌نوردی دارای فواید دیگری در زمینه کاهش فشارخون و تصلب شریان، از بین بردن چربی‌ها و کاهش ریسک ابتلا به پوکی استخوان است.

همچنین پله‌نوردی ورزش بسیار خوبی برای کالری‌سوزی است چراکه با بالا رفتن از پله‌ها باید بر جاذبه زمین غلبه کرد که در نتیجه سه برابر بیشتر از پیاده‌وری در یک زمان مشابه منجر به کالری سوزی می‌شود.

این ورزش برای افزایش روند متابولیسم بسیار خوب و عالی است. می‌تواند به کنترل قندخون کمک کرده و برای افراد دیابتی ورزشی عالی است. (مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of