Monday 9 December 2019 | دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
بازدید: 118

پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان در ۶ دانشگاه اجرا شد

سرانجام کاغذ از شبکه بهداشتی دانشگاه‌ها حذف می‌شود.

 


به گزارش خبرگزاری سلامت، این نوید را معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داد و گفت: سیستم پرونده الکترونیک سلامت در ۶ دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد.
پرونده الکترونیک سلامت، سیستمی است که با اجرای آن برای هر فرد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی یک فایل و پرونده الکترونیک با استفاده از کد ملی تشکیل می‌شود و همه سوابق بیماری و اطلاعات سلامت وی در این سیستم درج می‌شود و امکان دسترسی به اطلاعات و سوابق سلامت افراد در هر نقطه از کشور برای کادر درمانی وجود خواهد داشت.
علی اکبر سیاری درباره روند اجرای پروژه پرونده الکترونیک سلامت در شبکه بهداشتی درمانی کشور توضیح داد: «سیستم پرونده الکترونیک سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران و همه مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به این دانشگاه به‌عنوان الگوی کشوری به طور کامل اجرا شد.
 وی ادامه داد:‌ علاوه بر آن، اجرای سیستم پرونده الکترونیک سلامت در استان‌های قم، خراسان شمالی، فارس، مازندران و زنجان شروع شده و در حال تکمیل شدن است.
معاون وزیر بهداشت گفت: با ابلاغ وزیر بهداشت، دستور حذف کاغذ از شبکه بهداشتی درمانی دانشگاه‌ها و استان‌هایی که سیستم پرونده الکترونیک سلامت را اجرا می‌کنند، صادر شده است و به تدریج کاغذ از مکاتبات شبکه‌های بهداشتی درمانی این استان‌ها کاملا حذف می‌شود

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of