Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
بازدید: 243

پرداخت مطالبات سال ۹۵ مراکز درمانی و دارویی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، طاهر موهبتی افزود: بدهی داروخانه‌ها و بخش خصوصی نیز تا تیر امسال پرداخت شده است. شرکت‌های تجهیزات دارویی و پزشکی، مدت زیادی است که از بیمارستان‌ها مطالبه دارند و بیمارستان‌ها نیز به علت بدهی که ما به آن‌ها داریم توانایی تسویه حساب خود با این شرکت‌ها را ندارند.

وی تاکید کرد: اسناد پرداختی مراکز درمانی که تا اول دی به بیمه سلامت رسیده بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است و مطالبات این مراکز تا پایان سال ۹۵ تسویه شده و با دو ماه اعتبارات باقیمانده سال ۹۶ بخشی از مطالبات امسال نیز پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با اعتبارات کنونی سازمان، فقط قادر به پرداخت به دو ماه از مطالبات سال ۹۶ هستیم و پرداخت ۱۰ ماه از مطالبات امسال به سال آینده موکول می‌شود.

موهبتی افزود: براساس اخبار دریافتی دولت قرار است به زودی ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از بدهی زیان انباشته و هزار میلیارد تومان عدم وصولی سازمان بیمه سلامت را پرداخت کند و در صورت تامین این اعتبار بخش زیادی از مطالبات مراکز درمانی و دارویی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: بیش از ۴۱ میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۳۴ میلیون نفر از خدمات بیمه‌ای این سازمان به صورت رایگان استفاده می‌کنند.(صداوسیما)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of