Monday 23 September 2019 | دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
بازدید: 384

پرداخت از طریق سیستم بیمه‌ای، راهی برای جلوگیری از قاچاق دارو

محمدنعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت) درخصوص اینکه یک سوم داروهای گران قیمت خارجی قاچاق می شود، ادامه داد: صنعت دارویی با چالش‌ جدی‌ بحران نقدینگی و مسائل جانبی دیگر روبروست. البته برای واردات دارو و مواد اولیه دارویی ارز مناسبی اختصاص پیدا کرد. در این مدت هم توانستیم صنعت دارویی قابل توجهی را ایجاد کنیم ولی این صنعت الان با یک سوم ظرفیت خود کار می‌کند که البته همین ظرفیت موجود نیز قابل توجه است اما متاسفانه دوستان ما در صنعت دارویی به دلیل اینکه اکثرا ساختار خصولتی یا شبه دولتی دارند، نمی‌توانند با چالش‌های پیش رو تصمیم‌گیری مناسبی داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلساظهار کرد: اگر پرداخت‌هایمان از طریق سیستم بیمه‌ای انجام شودقاچاق سازمان یافته کمتر خواهد شد، راه حل دیگر برای جلوگیری از قاچاق دارو این است که دارو با ارز مصوبه کمیسیون تلفیق یا همان ارز نیمایی وارد شود، اگر در کنار این اتفاق هزینه‌های درمانی پوشش داده نشود قطعا پرداخت از جیب مردم بالا خواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین، این موضوع یک معادله چندسویه است و باید در کوتاه مدت پرداخت‌هایمان را از طریق سیستم بیمه‌ای انجام و نظارت را افزایش دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of