Saturday 22 February 2020 | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
بازدید: 149

٣٧٠٠ میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارات سیل در استان لرستان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، بابک دین‌پرست که به نمایندگی از عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر کشور – در استان لرستان مستقر است، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان در خرم آباد با حضور وزیر نیرو گفت: بر اساس گزارش مسئولان دستگاه‌های ذیربط، برآوردهای اولیه نشان از تحمیل بیش از۳۷۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور افزود: در جریان سیل اخیر، علاوه بر قطعی برق در برخی از شهرستان‌ها، برق ١١۴۵ روستا قطع شد که با اقدامات انجام شده، برق شهرستان‌ها در همان روز نخست و برق تعداد ١٠۶۴ روستا نیز در اسرع وقت به شبکه وصل شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون تنها برق مربوط به ٨١ روستا قطع  است که با اقدامات درحال انجام، برق نیمی از روستاهای باقیمانده، طی دو روز آینده متصل خواهد شد.

نماینده وزیر کشور خاطر نشان کرد: برآورد خسارت‌های وارده به بخش توزیع برق، در حدود ۶٣ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان با اشاره به اینکه در حوزه آب شهری مشکلی وجود نداشته است، گفت: در حوزه آب روستایی، بر اثر سیل در دو مرحله آب مربوط به ٩۶۴ روستا قطع شد اما اکنون به جز ٩ روستا آب تمامی روستاها وصل شده است.

وی افزود: برآوردهای اولیه نشان از وارد شدن ٣٣۶ میلیارد تومان خسارت به حوزه آبفای شهری و مبلغ ١۵٢ میلیارد تومان خسارت نیز به آبفای روستایی وارد شده است.

دین پرست مجموع خسارات وارده به حوزه آب و برق استان لرستان را بالغ بر ١٢٣٩میلیارد تومان اعلام کرد.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان، با اشاره به اینکه در جریان وقوع سیل به شبکه گاز سه شهرستان و ١٧٣ روستا در لرستان آسیب وارد شده است، گفت: تا کنون گاز همه شهرستان‌ها و تعداد ١۶٩ روستا متصل شده است و در حال حاضر تنها گاز ۴ روستا قطع است.

وی میزان خسارت وارده به شبکه گاز لرستان را حدود ۵۰ میلیارد تومان ذکرکرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در بخش دیگری از گزارش خود به حوزه راه پرداخت و گفت: به ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، همچنین به همین میزان از راه‌های در حال احداث و ۵٨٨ دهنه پل آسیب و خسارات جدی وارد شده است.

وی خسارات وارده به حوزه راه را بالغ بر ١۵٠٠ میلیارد تومان برشمرد.

دین پرست خاطر نشان کرد: خسارات وارده به حوزه کشاورزی استان لرستان، قریب به ٩٢٠ میلیارد تومان برآورد می‌شود.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of