Sunday 31 May 2020 | یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
بازدید: 372

وقتی نیروی اورژانس حین ماموریت متوجه فوت پدر می‌شود

به گزارش طبنا( خبرگزاری سلامت) روابط عمومی اورژانس کشور، اعلام کرد: روز گذشته لحظاتی در ستاد فرماندهی عملیات اربعین حسینی واقع در مرکز فوریت‌های پزشکی مهران متوجه بی‌قراری آقای علی اصغر عبدی یکی از کارشناسان واحد ارتباطات ۱۱۵ مهران شدیم.

وقتی جویا قضیه شدیم، متوجه این واقعیت شدیم که در ماموریتی که هدایت عملیات را ایشان به عهده داشت، مصدوم حادثه که فوت کرده و از شدت حادثه قابل شناسایی نبود پس از بررسی مدارک شناسایی همراه بیمار و اعلام از طریق بیسیم،  متاسفانه متوجه شد که متوفی پدر وی است.

مرکز دیسپچ در مراکز فوریت‌های پزشکی سازمان اورژانس کشور مکانی است که به صورت شبانه روزی پس از دریافت درخواست مددجویان و گرفتن شرح حال و آدرس حادثه از طریق تلفن ۱۱۵ همزمان علاوه بر انتقال اطلاعات به تکنسین‌های عملیاتی و اعزام آنها به محل حادثه، با ارائه راهنمایی‌های حیاتی به تماس گیرنده، تا قبل از رسیدن تکنسین‌های عملیاتی به محل حادثه، به بیمار یا مصدومان وظیفه خطیر و پر استرس هدایت را به‌عهده دارد.

در صورت نیاز هماهنگی ارتباط بین تکنسین های عملیاتی با پزشکان مشاور و مراکز درمانی جهت انتقال بیمار یا مصدوم به‌عهده آنها است و نهایتا تمامی اقدامات انجام شده و اطلاعات ماموریت‌ها را با ذکر مشخصات بیمار یا مصدوم در سامانه ثبت می‌کنند.

حساسیت و فشار روحی این واحد در اورژانس به گونه است که هم زمان هدایت چند اکیپ عملیاتی را به‌عهده داشته و ضمن هماهنگی‌های ذکر شده، نگران بیماران بدحالی هستند که با هدایت و هماهنگی ایشان به اولین مرکز درمانی انتقال می‌یابند.

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of