Sunday 8 December 2019 | یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
بازدید: 119

وزیر بهداشت عنوان کرد:مسمومیت ۲۵۳۰ نفر و مرگ ۲۲۳ نفر با گاز منو اکسید کربن در سال جاری در کشور

وزیر بهداشت ضمن ابراز تاسف از وضعیت مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن درکشور، گفت: در سال جاری در کشور دو هزار و ۵۳۰ نفر دچار مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن شدند که از این تعداد، ۲۲۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا  دکتر سید حسن هاشمی پیش از ظهر امروز در حاشیه پنجمین جلسه شورای سیاست گذاری طب سنتی که در شهرک صنعتی دارویی برکت برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن در کشور مربوط به استان های تهران، اصفهان و فارس است اما سازمان صدا و سیما و شرکت ملی گاز در چند سال گذشته برای پیشگیری از مسمومیت و مرگ با گاز مونو اکسید کربن تلاش ها و اقدامات ارزشمندی داشته اند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای من هم کم توجهی برخی از مردم به این نکات بسیار مهم، جای سوال است زیرا این مرگ خاموش بیشتر برای افراد جوان، نوجوان و کودک کشور رخ می دهد و مایه تاسف است که کشور از وجود آنها محروم می شود.

دکتر هاشمی علت مسمومیت و مرگ با گاز مونو اکسید کربن را کم توجهی به رعایت نکات ایمنی و سلامتی دانست و گفت: امیدواریم که رسانه ها در فصل سرما، توجه مردم را به رعایت نکات ایمنی بیشتر جلب کنند تا تعداد بالای قربانیان این حوزه، کاهش یابد چرا که در حال حاضر ایران از این نظر در دنیا رکورد دار است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of