Saturday 25 January 2020 | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بازدید: 148

وزارت بهداشت و درمان به تعهدات خود در حوزه درمان عمل کند

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عباسعلی پوربافرانی درباره وضعیت خدمات رسانی  بیمه ای  به  بیماران سرطانی  در  کشور گفت: برای افزایش ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی الزامی‌ است که ساماندهی وضعیت بیمه‌ها در  دستور کار قرار گیرد و از همین رو الزامی‌است که منابع بیمه‌ای مدیریت شود تا مشکلات  تامین دارو برای بیماران سرطانی به نحو شایانی برطرف شود.

وی با بیان اینکه منابع بیمه‌ای در کشور در حوزه درمان نباید به سمت هزینه‌ای غیرضروری هدایت شود  تصریح کرد: زمانی که هزینه‌های درمان در حوزه بهداشت و درمان کنترل نشود، بطور حتم هزینه‌ها نیز در حوزه درمان با افزایش روبرو می‌شود.

وی تصریح کرد: باید بیماران اورژانسی و سرطانی در اولویت برنامه‌های خدمات درمانی و تامین دارو قرار گیرند بنابراین نباید به نوعی در حوزه بهداشت هزینه کرد که نتوان بودجه بیماران سرطانی در حوزه درمان را تامین کرد زیرا درمان بیماران فوق  از بسیاری هزینه‌های غیرضرور در حوزه بهداشت واجب تر است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس یادآور شد: بیماران سرطانی با تنگناهای اقتصادی  روبرو هستند بنابراین بدیهی است که به جای تامین هزینه‌های غیرضرور برای بیماران باید تدابیری اندیشده شود که بیماران سرطانی، خاص در اولویت دریافت خدمات درمانی قرار بگیرند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of