شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
بازدید: 74

ورود کودک خارج از سن قانونی به حوزه اشتغال ممنوع است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید ناصر موسوی لارگانی درباره وضعیت کودکان کار در کشور گفت: نیروی انتظامی‌ و شهرداری ملزم است که  از داد و ستد، کودکان کار در سر چهار راه‌‌ها جلوگیری بعمل آورد و از همین رو پر واضح است که درآمدی که کودکان در سر چهارراه بدست می‌آورند، نصیب سوداگران می‌شود.

وی تصریح کرد: کودکان کار در شرایطی که حتی دستشان به شیشه‌‌های ماشین نمی‌رسد با مشقت فراوان  و با التماس، شیشه‌‌های شهروندان را تمیز می‌کنند بنابراین برای دفاع از حقوق کودکان الزامی‌است که  دولت فکری برای ساماندهی کودکان کار بکند.

موسوی لارگانی افزود: فعالیت کودک در حوزه اشتغال ناپایدار زمانی که می‌بایست به تحصیل وتفریح بپردازد به هیچ وجه منطقی نیست زیرا آینده کودک به شدت، با بحران روبرو می‌شود.

وی ادامه داد: کودکان کار می‌بایست به کانون خانواده  بازگردند یا به سازمان بهزیستی یا نهاد‌‌های حمایتی معرفی شوند تا بتوان کودکان کار  را از مسیر‌‌های نابهنجار اجتماعی جدا سازی کرد.

موسوی لارگانی افزود: ما معتقدیم شهرداری، بهزیستی و خانواده درکنار یکدیگر می‌توانند، مسیر توسعه  را  برای کودکان هموار کنند واین در حالی است که اگر هرکدام  سازمانهای مسئول  در  حوزه کودکان کار وظایف خود  را انجام ندهند، بطور  حتم درآینده کودکان  با چالش‌‌های اساسی روبرو می‌شوند.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کارکردن کودکان در خیابان کودک‌ آزاری است افزود: ورود کودک خارج از سن قانونی به حوزه اشتغال ممنوع است زیرا آینده کودک  در مسیر توسعه با چالش روبرو می‌کند.

وی ادامه داد: کودکان حق دارند با کسب دانش، مهارت،  بازی ‌‌های کودکانه دوران  اطفالی را سپری کنند و هیچ‌ فردی  حق ندارد، با سو استفاده   از کودکان کار به طریق اجباری،  اطفال  را  به  اشتغال کاذب  وادار کند.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شهرداری، سازمان بهزیستی  به وظایف خود در قبال کودکان کار  عمل کند افزود: سو ء استفاده از کودکان  کار  تنها برای کسب درآمد  توسط  برخی از  افراد سودجو نقض حقوق کودکان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بیگاری کشیدن از  کودکان کار توسط سودا گران متوقف شود  یادآورشد:  ضرب و شتم  کودکان کار توسط سوداگران به علت عدم کسب درآمد نقض حقوق کودکان است

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of