Sunday 31 May 2020 | یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
بازدید: 231

ورود سامانه جدید و احتمال آب‌گرفتگی معابر در دامنه‌های زاگرس

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، سازمان هواشناسی مسعود حقیقت روز سه شنبه افزود: سامانه بارشی که در حال حاضر در کشور فعال است امروز نیز در سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز و غرب کشور تداوم دارد و از بعد از ظهر امروز در غرب و شمال غرب از میزان بارش‌ها و فعالیت آن کاسته می‌شود.

وی اظهار کرد: امروز بعدازظهر فقط برای مناطقی از شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی شده است و از بعد ازظهر فردا سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود که ابتدا برای مناطق غربی، جنوب غرب و سپس در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و از اواخر وقت فردا در دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس بارش باران را انتظارداریم.

حقیقت ادامه داد: با ورود این سامانه در روز چهارشنبه، رگبار و رعد و برق در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، جنوب کشور و دامنه‌های زاگرس خواهیم داشت و بارش در این مناطق شدت می‌گیرد که می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر شود.
به گفته وی، همچنین فردا بارندگی در سواحل خزر ادامه دارد.

حقیقت گفت: این سامانه روز پنج شنبه علاوه بر مناطق مذکور به مناطق مرکزی کشور نیز گسترش خواهد یافت و شدت بارش‌ها در این روز در جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز خواهد بود.

وی افزود: امروز و فردا در مناطق مرتفع البرز و زاگرس بارش به شکل برف خواهد بود.

وضعیت هوای تهران / گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: بیشینه دمای دیروز تهران ۱۲ درجه بود که امروز به ۱۱ ، فردا ۱۰ و پس فردا به ۱۱درجه می‌رسد، کمینه امروز صبح پایتخت نیز ۹ درجه بود؛ همچنین انتظار می‌رود هوای پایتخت در سه روز آینده بارانی و سرد باشد.

حقیقت گفت: بشاگرد و عسلویه در استان هرمزگان با ۳۱ درجه و چادگان و خوانسار در غرب اصفهان با دمای منفی یک گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of