۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

ورود سازمان بازرسی به فروش مواد غذایی توسط دستفروشان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر سلیمی‌درباره وضعیت حضورگسترده دستفروشان در کشور،گفت: پدیده دستفروشی در کشور تبدیل به معضل اساسی در حوزه اشتغال کاذب شده است بنابراین الزامی‌است که فکر اساسی برای ساماندهی دستفروشان در کشور مدنظر قراربگیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه صدور مجوز پروانه کاری برای دستفروشان موادغذایی کارشناسی شده نیست تصریح کرد: موادغذایی غیر بهداشتی، سلامت شهروندان  را به شدت به خطر می‌اندازد.

وی ادامه داد:سازمان غذا و دارو بر توزیع و فروش موادغذایی توسط دستفروشان نظارت کند زیرا موادغذایی بطور مستقیم با سرانه سلامت جامعه سرو کار دارد.

سلیمی‌افزود: صدور پروانه کاری برای دستفروشان  در  حقیقت اجحاف در  حق مغازه دارانی است که مالیات و عوارض پرداخت می‌کنند بنابراین نمی‌توان بدون  حساب و کتاب، مجوز قانونی برای فعالیت دستفروشان را صادر کرد.

وی ادامه داد: فعالیت دستفروشان مواد غذایی در کشور  قابل رصد نیست بنابراین اگر کالاهای غذایی غیر بهداشتی میان مردم توزیع شود، نمی‌توان  مقصران این پدیده شوم را شناسایی کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها  و امور داخلی با بیان اینکه صدور پروانه کاری  برای دستفروشان امکان پذیر نیست یادآورشد: ورود سازمان بازرسی به فروش مواد غذایی توسط دستفروشان برای حفظ سلامت مردم  الزامی‌است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of