Wednesday 26 February 2020 | چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
بازدید: 135

ورود بیش از ۹ میلیون زائر و مسافر نوروزی به خراسان رضوی

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مهدی فروزان از ورود ۹ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۶۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۸ فروردین سال جدید به استان خبر داد.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۸.۶ درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: ۷۰۳ هزار و ۸۰۳ نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸.۶ درصد کاهش داشته است.

فروزان اظهار کرد: ۲۷۱ هزار و ۸۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد ۲.۴ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را  نیز ۱۳۹ هزار و ۷۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۸.۴ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا هشت فروردین سال جدید به استان وارد شده‌اند هم هشت میلیون و  ۱۶۹ هزار و ۸۴۸ نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۵.۲ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا  هشت فروردین سال جاری پنج میلیون و ۶۲۸ هزار و ۱۲۶ نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، ۳.۱ درصد کاهش دارد.

فروزان افزود: ۵۲۲ هزار و ۷۷۱ نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸.۵ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: ۲۷۱ هزار و ۷۵۸ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۲.۴ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده‌اند را نیز ۱۳۹ هزار و ۵۴۲ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۸.۲ درصد کاهش دارد.

فروزان بیان کرد: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا هشت فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم چهار میلیون و ۶۹۳ هزار و ۹۵۶  نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۲.۲ درصدی مواجه بوده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of