Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
بازدید: 309

ورم دست علت بسیاری از بیماری‌هاست

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، آیا تا به حال ورم انگشتان دست را تجربه کرده‌اید؟ ورم دست ممکن است به طور قابل توجهی در اطراف مفاصل دست شما ایجاد شود. در اینجا به تفاسیر احتمالی اینکه چرا انگشتان شما ورم می‌کند، می‌پردازیم.

مصرف بیش از حد نمک

بدن شما سطوح نمک و آب را تنظیم و حفظ می‌کند. به عبارت دیگر هنگامی که شما بیش از حد نمک مصرف می‌کنید، بدن با حفظ آب بیشتر به آن پاسخ می‌دهد.

این نوع ورم ملایم و موقتی است و معمولا در روز بعد از بین می‌رود. طبق الگوهای تغذیه‌ای، برای بزرگسالان ۲ هزار و ۳۰۰ میلی‌گرم سدیم در روز توصیه شده است.

قرار گرفتن در معرض هوای گرم

اگر شما در معرض هوای گرم قرار بگیرید، ورم دست می‌تواند یک نشانه‌ای از اختلال گرمایی و گرمازدگی باشد. در این مورد ورم در نتیجه منبسط شدن رگ‌های خونی در اثر گرما رخ می‌دهد. همچنین در این مورد زنان نسبت به مردان آسیب‌پذیرتر هستند.

انواع مختلفی از التهاب مفصل

آرتروز، روماتیسم مفصلی و نقرص سه نوع التهاب مفصلی هستند که ممکن است با علائمی از جمله تورم انگشتان شروع شود. اگر این ورم در نزدیکی مفاصل انگشتان متمرکز باشد، آرتروز است.

از سوی دیگر افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی تجربه ورم میان مفاصل و اطراف مچ دست را دارند. در نهایت اگر فرد مبتلا به نقرص باشد علائمی همچون گرمی، درد و رنگ سرخ پوست در آنها ظاهر می‌شود.

ورزش و فعالیت بدنی

طبق گفته ادوارد لسکاسکی از کلینیک مایو، تورم می‌تواند به هنگام انجام فعالیت‌های فیزیکی و به دنبال افزایش نیاز به انرژی ماهیچه‌ها رخ دهد.

وی افزود: هنگامی که شما به ورزش ادامه می‌دهید ماهیچه‌های شما گرما تولید کرده و سیستم بدنی‌تان را وادار می‌کند تا خون را به رگ‌های نزدیک سطح بدن برساند تا گرما از بین برود، این امر منجر به ایجاد عرق و ورم دست می‌شود.

بیماری‌هایی که بر پوست و اعصاب تاثیر می‌گذارند

اسکلرودرمی بیماری است که منجر به سخت و سفت شدن پوست و بافت‌های پیوندی می‌شود. (فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of