Thursday 20 February 2020 | پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
بازدید: 184

واگذاری۵۰۱ کودک بی‌سرپرست به خانواده ها طی یکسال گذشته

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد خاکی گفت: سال گذشته حدود ۵۰۱ فرزند به خانواده‌ها برای فرزند خواندگی سپرده شد.

وی ادامه داد: با روند تسهیل‌گری در فرزندخواندگی شاید بتوان گفت که در دو یا سه سال اخیر ۵۰تا۶۰ درصد فرزند خواندگی در سطح استان تهران افزایش یافته است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت:  ۷۱ خانه کودک در سطح استان تهران فعال است که به طور میانگین در هریک از آنها ۱۶ کودک زندگی می‌کند.

خاکی گفت: با توجه به قانون مصوب سال ۹۴، فقط ۳ گروه از افراد می‌توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان را از سازمان بهزیستی درخواست کنند گروه اول، زن و شوهری که پنج سال از تاریخ ازدواجشان گذشته و صاحب فرزند نشده‌اند البته مشروط به این که حداقل یکی از آنان بیش از ۳۰سال سن داشته باشد.

وی افزود: گروه دوم، زن و شوهر دارای فرزند که مشروط به اینکه یکی از آنان بیش از ۳۰سال سن داشته باشدو دختران و زنان مجردی که حداقل ۳۰سال سن داشته باشند البته این گروه فقط حق سرپرستی کودکان دختر را دارند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران تصریح کرد: نبود اوراق هویتی بزرگترین مشکل فرزندانی است که به بهزیستی سپرده می شوند چرا که اغلب این کودکان نیاز به مراقبت‌های درمانی دارند و برای پذیرش در بیمارستان با مشکل مواجه می‌شوند از طرفی هزینه درمان آنها نیز زیاد است.(فارس )

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of