Sunday 26 January 2020 | یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
بازدید: 250

واگذاری ۲۱ هزار هکتار مزارع پرورش میگو در هرمزگان

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، جعفر علیپور بهزادی در نشست خبری در سالن زیتون سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، ضمن تبریک دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، گفت: این روز ملی را به همه هموطنان عزیز بویژه حافظان خلیج فارس در هرمزگان تبریک عرض می‌کنم و برای ایران اسلامی عزت و سربلندی و برای خلیج فارس، نامی ماندگار در همیشه تاریخ بشریت آرزو دارم.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور، امنیت غذایی در کشور را دارای اهمیت بسیار بالا دانست و اظهار کرد: اگر در تامین مایحتاج غذایی مردم به خارج تکیه کنیم به راحتی می توانند با تحریم، کشور  را در تامین مواد غذایی تهدید جدی کنند.

وی، افزود: توجیه غذایی ما بر این است که به خود اتکا کنیم و به گونه ای نباشد که با تهدید بیگانگان مورد تحریم در بحث تامین مواد غذایی قرار گیریم.

علیپور با بیان اینکه در تولید محصولات باغی جز ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم، عنوان کرد: طی سالیان گذشته بالغ بر ۸۰ درصد تامین روغن های خوراکی خود را متکی به خارج بودیم که خوشبختانه در حال حاضر این میزان به شکل قابل توجهی بهبود یافته است.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور به افزایش تولید محصولات زراعی در کشت های گلخانه ای تاکید کرد و افزود: در کشت های گلخانه ای با توجه به همان میزان مصرف آب نسبت به کشت در فضای باز، حدود ۱۰ برابر افزایش تولید خواهیم داشت.

وی، گفت: شرکت شهرک های کشاورزی یک مجموعه توسعه ای است و وظیفه آن ایجاد شهرک های کشاورزی در حوزه های آبزی پروری، دام، زراعت و باغبانی در سطح کشور است.

علیپور بهزادی در خصوص واگذاری اراضی این شهرک ها به متقاضیان، گفت: ۳۰ درصد مبلغ تعیین شده این قطعات به صورت نقدی و ۷۰ درصد آن به صورت اقساط از متقاضی دریافت می گردد.

وی، تعداد اشتغال زایی ایجاد شهرک های شیلاتی در هرمزگان را بالغ بر  ۱۵ هزار شغل عنوان و اظهار کرد: شهرک شیلاتی حسن لنگی که حدود یک هزار ۶۰۰ هکتار مساحت دارد روز گذشته به صورت ۶۸ قطعه مزرعه ۲۰ هکتاری به متقاضیانی که در فراخوان نام نویسی کرده بودند جهت انجام مراحل بعدی واگذار گردید.

علیپور، ادامه داد: برای شهرک شیلاتی در حسن لنگی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در مجموعه شرکت شهرک های کشاورزی امیدواریم تا ۶ ماه آینده زیر سخت های آن انجام و تا یک سال آینده مورد بهره برداری قرار بگیرد.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور، بیان کرد:  ۱۳هزارهکتار از این اراضی در مزارع غرب هرمزگان در شهرک مهرگان با مشارکت بخش خصوصی در حال آماده سازی است که برای مدیریت بهتر این شهرک به شهرک های کوچکتر تبدیل می گردد.

وی، بیان کرد: تعداد ۴ شهرک گلخانه ای به مساحت ۱۸۰ هکتار در هرمزگان در حال احداث است.

علیپور بهزادی با اشاره به اینکه ۱۴۳ شهرک کشاورزی در زمینه های آبزی پروری، دام، زارعت و باغبانی تحت مدیریت شرکت شهرک های کشاورزی کشور قرار دارد، بیان کرد: ۶ شهرک کشاورزی در زمینه شیلات تا دو سال آینده به مساحت ۲۱ هزار هکتار در هرمزگان ایجاد خواهد شد که مزارع پرورش میگوی این استان چهار برابر خواهد شد.

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور، خاطرنشان کرد: تمامی مراحل مطالعات و ساخت شهرک های کشاورزی کشور در زمینه‌های آبزی پروری، دام، زارعت و باغبانی با نظارت مستقیم کارشناسان محیط زیست انجام می‌شود.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of