Tuesday 17 September 2019 | سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
بازدید: 119

واژگونی اتوبوس در اصفهان یک کشته و ۱۸مصدوم برجا گذاشت

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: این حادثه ساعت یک و ۴۲ دقیقه بامداد امروز رخ داد و به دنبال اعلام آن به اتاق فرمان اورژانس، پنج واحد آمبولانس از ۱۱۵ و هلال احمر قرقچی و مورچه خورت به محل سانحه اعزام شدند. در این حادثه یک مرد ۵۰ ساله در دم جان باخت.

وی بیان کرد: همچنین ۱۸ نفر شامل ۱۴ مرد و چهار زن دچار مصدوم شدند که همه به بیمارستان حضرت محمد(ص) میمه و سپس پنج نفر از آن ها به وسیله اتوبوس آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی به بیمارستان گلدیس شاهین شهر منتقل شدند.

شهر مِیمه از توابع شهرستان شاهین‌ شهر و میمه در ۱۰۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد. در سال ۹۷ واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به ۲۳۱ هزار و ۶۸۱ ماموریت اعزام شدند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۶۴۳ مورد تصادفی بود. از مجموع ماموریت ‌های تصادفی در این مدت ۵۰ هزار و پنج مورد شهری و ۱۷ هزار و ۶۳۸ مورد جاده‌ای بوده است.

اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با توان ۱۴۵ پایگاه شامل ۷۵ پایگاه شهری، ۶۹ پایگاه جاده ای، یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۸۳۰ نفر نیروی انسانی ارائه خدمات فوریت های پزشکی به شهروندان امدادرسانی می کند. بر اساس آمار موجود، سالانه ۱۷ هزار نفر در اثر سوانح جاده ای به خصوص در جاده های کویری کشور جان خود را از دست می دهند و ۲۵۰ هزار نفر نیز مصدوم می شوند.

۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی در کشور وجود دارد، همچنین حدود ۴۷ هزار و ۲۶۳ کیلومتر مربع از مساحت ایران در زمره بیابان و کویر به ویژه در مرکز کشور قرار می‌ گیرد. استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of