Saturday 7 December 2019 | شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
بازدید: 95

وارداتی بودن تجهیزات دندانپزشکی علت گرانی خدمات در حوزه است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدحسین قربانی درباره وضعیت گرانی  درمان در حوزه دندانپزشکی، گفت: ما خوشبختانه در حوزه تجهیزات و تولید دارو در کشور به موفقیتهای چشمگیری نایل شده‌ایم اما در حوزه دندانپزشکی بسیاری از  تجهیزات ما وارداتی است.

وی با بین اینکه نوسانات قیمت ارز بر نرخ خدمات دندانپزشکی تاثیر مستقیم دارد تصریح کرد: وارداتی بودن تجهیزات دندانپزشکی عاملی اساسی برای گرانی خدمات در حوزه بهداشت دهان و دندان تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: نوسانات ارزی با توجه به وارداتی بودن بسیاری از تجهیزات  دندانپزشکی موجب شده است که نرخ خدمات دندانپزشکی در حوزه سلامت از منظر گرانی به چشم آید  بنابراین حتی با شرایط  مذکور، پوشش هزینه‌های بیماران توسط بیمه‌ها نیز نمی‌تواند قابل تصور باشد.

وی ادامه داد: بهترین راهکار برای کنترل هزینه‌های درمان در دندانپزشکی، پیشگیری از درمان است بنابراین باید وزارت بهداشت و درمان به سمت پیشگیری از درمان در حوزه بهداشت درمان حرکت کند تا بتوان هزینه‌های درمان دندان را کنترل کرد.

قربانی افزود: بهداشت کاران نقش چشمگیری در حوزه بهبود سرانه بهداشت دهان و دندان  در  حوزه سلامت داشته اند زیرا بهداشت کاران با درمان دندان‌های سطحی از تحمیل هزینه‌های سنگین در حوزه دندانپزشکی جلوگیری می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بابیان اینکه کاهش هزینه‌های دندانپزشکی با بازگشت بهداشت کاران به حوزه درمان دندان امکان پذیر است یادآورشد: خروج بهداشت کاران از حوزه دندانپزشکی یکی از دلایل اساسی، عدم کنترل هزینه‌های درمان در حوزه بهداشت ودرمان تلقی می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of