Tuesday 18 February 2020 | سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
بازدید: 233

هوای تهران سالم است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، بنا بر اعلام اداره کل واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۷ خرداد) است و برخی ساعات بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود طی برخی ساعات امروز بر غلظت آلاینده ازن افزوده شود. هرچند این شرایط موقتی است و همراه با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران بهبود می‌یابد. به‌تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز شنبه (۱۸ خرداد) و همراه با ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته، احتمال می‌رود طی برخی ساعات صبحگاه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود.

همچنین بنا بر این اعلام به‌تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، وزش باد و افزایش میزان ابرناکی برای برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود که در پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت مؤثر خواهد بود.(مهر)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of