Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
بازدید: 171

هم‌بازی نوزاد به گسترش واژگان کمک می‌کند

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مؤثرترین راه برای گسترش دایره واژگان کودکان نوپا، داشتن هم‌بازی یا دوستان کمی بزرگ‌تر از خود آنها است.

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو دریافتند، کودکان واژگان را از هم‌سن‌و‌سالان خود بهتر یاد می‌گیرند و همین موضوع در یادگیری آنها تأثیر می‌گذارد.

این مطالعه نشان می‌دهد، باور بر این اینکه کودکان الگو‌های گفتاری خود را از خانواده آموزش می‌بینند چندان صحیح نیست؛ کودکان نوپا به میزان قابل توجهی کلمات را از دوستان هم‌سنّ خود یاد می‌گیرند.

پژوهشگران تأکید می‌کنند، پیدا کردن یک دوست خوب برای کودکانی که قرار است واژه‌ها را یاد بگیرند و بواسطه آنها صحبت کردن را آغاز کنند موضوع مهمی است و در آینده گفتاری آنها تأثیرگذار است.

محققان اوهایو می‌گویند: ممکن است دلیل این موضوع این باشد که کودکان از صدایی که شبیه به صدای خودشان است بیشتر پذیرش دارند.

وانگ، محقق ارشد این پژوهش گفته است: «توجه به الگوهای گفتاری کودک از این جهت که در توسعه دایره واژگان وی نقش دارد، حائز اهمیت است».

طبق نظر محققان، ارتباط گیری کودکان ۲ ساله با کودکان ۸ تا ۱۰ سال می‌تواند نقش پررنگی در توسعه واژگان آنها داشته باشد؛ مسئله مهم انتخاب درست کودکان بزرگ‌تر است.(فارس)

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of