۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱

همه اقلام مورد استفاده از سوی استان‌های معین خراسان رضوی، تا ۱۰ روز آینده تامین ‌شود

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر بر ضرورت حضور مدیران هلال‌احمر در محیط (صف) و رسیدگی به مشکلات و حل مسائل در استان‌ها تاکید و اذعان کرد: با نشستن در ستاد؛ نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم و با این تصور، کاملا در اشتباه هستیم.

مدیران هلال‌احمر، سرعت در کار را همواره مدنظر قرار دهند

به گزارش خبرگزاری سلامت ، مصطفی محمدیون در شورای معاونین هلال‌احمر با اشاره به سفر قبل از سال جدید تا اواسط نوروز خود به ۹ استان کشور و بازدید از روند انجام ماموریت‌های هلال احمر در استان‌های مختلف، تصریح کرد: با توجه به حجم کار، نوع کار، نوع ماموریت و نوع پاسخگویی که در این مدت در ماموریت‌ها و در میان امدادگران دیدم، ضروری است از مدیران درخواست کنم تا تلاش کنند در ابتدایی‌ترین ساعات حوادث، همپای امدادگران خود در صف باشند و از همه مهمتر سرعت در کار را همواره مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی در کنار جوانان و امدادگران داوطلب بودم، عنوان کرد: در تمامی ایام ماموریت نوروزی، شب‌ها را در کنار امدادگران و در چادرها سپری کرده و در جریان شرایط زندگی و خدمت‌رسانی آنها به هموطنان قرار گرفتم و متاسفانه مشاهده کردم که از نظر فیزیکی، نیروی انسانی، تغذیه، البسه، تجهیزات و … مشکلاتی در استان‌ها وجود دارد.

البسه مناسب و در شان امدادگران به سرعت خریداری و در اختیار آنها قرار می‌گیرد

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تمامی امدادگران داوطلب حاضر در پایگاه‌ها دارای تحصیلات عالیه‌ای بودند که فقط به عشق خدمت یا پر کردن اوقات آزاد خود به هموطنان خدمت می‌کردند، گفت: در سفر به دماوند و پردیس نیز که در آن ایام با برف و کولاک مواجه بود، مشاهده کردم که امدادگران در سرما و برف، با چه البسه‌ای مشغول خدمت به هموطنان بودند و حتی از نظر امکانات و تجهیزات نیاز به توجه و رسیدگی داشتند.

وی با اشاره به اینکه به منظور بهبود شرایط امدادگران، جلسه‌ای با حضور متخصصین موضوع جلسه‌ای برگزار و مقرر شد تا به سرعت البسه مورد نیاز امدادگران خریداری و به آنها تحویل داده شود، تاکید کرد: بر این اساس تمامی خواسته‌های ۹ استانی که در ایام نوروز از آنها بازدید کرده‌ام، در ۲۴ ساعت آتی تامین و به آنها اختصاص می‌یابد تا دغدغه‌های آنها رفع شود.

نفع تامین امکانات و شرایط مناسب برای خدمت‌رسانی امدادگران و نجاتگران، به مردم می‌رسد

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه باید بهترین امکانات و تجهیزات را برای نیروهای خدمت‌رسان به‌خصوص امدادگران و نجاتگران، فراهم کرد، گفت: ضروری است تا امکانات و به‌خصوص البسه مناسب و در شان امدادگران به قید فوریت خریداری و به سرعت در اختیار صف اول خدمت‌رسان به مردم قرار گیرد.

به گفته وی، در نهایت؛ نفع تامین امکانات و شرایط مناسب برای خدمت‌رسانی امدادگران و نجاتگران، به مردم که دریافت‌کننده خدمات هستند؛ می‌رسد و این انتقادی به جمعیت وارد است که نتوانسته با وجدان کاری و تعصب؛ امکانات لازم را در دفاع از افرادی که برای مردم خدمت کرده و به صحنه عمل وارد می‌شوند؛ تامین کند.

استان‌ها در موضوع خدمت‌رسانی به مردم، از اختیارات کامل برخوردارند

محمدیون افزود: خدا را شاکرم که در ایام نوروز فرصتی دست داد تا در مدت زمانی نسبتا طولانی، مسائل و مشکلات پیش روی خدمت‌رسانان به مردم را از نزدیک مشاهده کنم و در این زمینه با پشتوانه شما و با افتخار حاضر به خدمت شده و تا لحظه‌ای که در این جایگاه باشم از هیچ کوششی برای رفع دغدغه امدادگران و نجاتگران و صف اول ئ پرسنل جمعیت دریغ نخواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر هر زمان موضوع خدمت‌رسانی به مردم در میان بوده است، اختیارات کامل را به استان‌ها داده‌ایم تا بدون هیج دغدغه‌ای در کمترین زمان به مردم خدمت‌رسانی و رسیدگی شود، خاطرنشان کرد: در زلزله خراسان رضوی نیز به مدیرعامل استان اختیار نامحدود دادم تا هر آنچه برای مردم منطقه نیاز بود را، در اختیار آنها قرار داده و در صورت کمبود، در اسرع وقت نیازها را خریداری کرده و در اختیار مردم قرار دهد و در این زمینه هیچ نگرانی از نظر اعتباری نداشته باشد.

همه اقلام مورد استفاده از سوی استان‌های معین خراسان رضوی، تا ۱۰ روز آینده تامین ‌شود

به گفته محمدیون لازم است تا ۱۰ روز آینده، حداکثر همه اقلام مورد استفاده در امدادرسانی زلزله خراسان رضوی و همچنین اقلامی که از سوی استان‌های معین در اختیار خراسان رضوی قرار گرفته است، خریداری شده و به انبار استان‌ها تحویل داده ‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه تقدیر از مدیرعامل، روسای شعب و به‌خصوص امدادگران و نجاتگران و همه داوطلبانی که به نوعی در زلزله خراسان رضوی خدمتگزار مردم بودند، تصریح کرد: هرآنچه هلال‌احمر اکنون به عنوان افتخارات خود دارد به پشتوانه خدمتگزارانی است که سرمایه اصلی این نهاد مردمی به شمار می روند.

ضرورت حضور پررنگ تمامی نهادهای زیرمجموعه در هفته هلال‌احمر

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه ضرورت دارد تا همه نهادهای زیرمجموعه در هفته هلال‌احمر حضور پر رنگی داشته باشد؛ درباره نحوه برگزاری برنامه‌ها و بزرگداشت این هفته، گفت: همه مجموعه هلال‌احمر در برگزاری باشکوه هفته هلال‌احمر در سال جاری متفق‌القول هستند، اما با توجه به نزدیک بودن انتخابات، باید حساسیت و دقت بیشتری به خرج داد تا علاوه بر حفظ استقلال جمعیت، هیچ حاشیه‌ای به این نهاد مردمی منتسب نشود.

وی با اشاره به ضرورت ارائه پر رنگ گزارش عملکردها و برنامه‌های اجرایی جمعیت در هفته هلال، عنوان کرد: ضروری است برنامه‌ها، اقدامات و افتتاحیه‌ها در استان‌ها با هماهنگی ستاد برگزاری هفته هلال و استفاده حداکثری از توان رسانه‌ها به خصوص مراکز صداوسیمای استان‌ها برگزار شده و در تهران نیز اقدام حداکثری ترویجی، تبلیغی و اطلاع‌رسانی حداکثری با همکاری صداوسیما انجام شود تا بتوان در سطح ملی خدمات هلال‌احمر را پررنگ‌تر از همیشه به نمایش گذاشت.

تمامی اعتبارات طرح‌های عمرانی به استان‌ها واگذار شده است/ ضرورت برگزاری همایش یک روزه تقدیر از منتخبین امدادگران، جوانان، داوطلبان و فعالان هلال‌احمر

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه تمامی اعتبارات طرح‌های عمرانی به استان‌ها واگذار شده و بسیاری از پروژه‌ها آماده افتتاح است، تصریح کرد: به علاوه در هفته هلال‌احمر ‌امسال باید برنامه‌هایی چون دیدار با مراجع عظام، تقدیر از یک سال خدمات رسانه‌ها در قالب جشنواره هلال و رسانه، برگزاری افتتاحیه‌ها در سطح ملی و استانی، افتتاحیه موزه استاد علی اکبر صنعتی و از همه مهمتر عملیات رسانه‌ای  و محیطی گسترده و پررنگ در تهران و استان‌ها برگزار شود.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری همایش یک روزه تقدیر از منتخبین امدادگران، جوانان، داوطلبان و فعالان حوزه‌های آموزش و سایر بخش‌های هلال‌احمر با حضور رئیس جمعیت در هفته هلال امسال، عنوان کرد: به همین منظور ضروری است تا جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی برای هفته هلال از همین هفته به صورت منظم برگزار شود.

تاکید بر برگزاری هدفمند جلسات شورای معاونین هلال‌احمر

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر همچنین با تاکید بر اینکه تداخل در وظایف ذاتی زیرمجموعه‌های هلال‌احمر در تمامی حوزه‌ها ممنوع است؛ اظهار کرد: از همه حوزه‌ها می‌خواهم هر اقدامی در جای خود و از سوی مسئول مستقیم آن انجام شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید جلسات شورای معاونین نیز بسیار هدفمند برگزار شود، تصریح کرد: باید تمامی تصمیمات اخذ شده در جلسه شورای معاونین پیگیری و برای تحقق آنها زمان گذاشته شود و همه معاونت‌ها، سازمان‌ها و مدیران‌کل در تمامی جلسات شورا درباره عملکرد خود در اجرای مصوبات شورا، به‌صورت مرتب گزارش دهند.

از سرگیری برگزاری جلسات شورای معاونین در استان‌ها

محمدیون با اشاره به از سرگیری برگزاری جلسات شورای معاونین در استان‌ها، گفت: بر این اساس شورای معاونین هلال‌احمر هفته اول اردیبهشت ماه در یکی از استان‌ها برگزار خواهد شد و ضروری است تا هر حوزه‌ای از جمعیت با زیرمجموعه‌ها هماهنگی کرده و برای رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به ترمیم‌هایی که در موضوع استخدام در هلال‌احمر انجام شده، اشاره و خاطرنشان کرد:  گزارش مدیرکل منابع انسانی در این زمینه تا ۳۰ فروردین ارائه خواهد شد و با این ترمیم‌ها می‌توان بخشی از خواسته‌های امدادگران و نجاتگران را مرتفع کرد.

مدیران عامل به جای ستاد و شعب، بیشتر در کنار امدادگران باشند

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر همچنین با تاکید بر ضرورت بازدید مدیران عامل استان‌ها از مناطق عملیاتی تحت مدیریت خود، گفت: مدیران عامل نباید فقط در ستاد و شعب حضور داشته باشند بلکه باید در کنار امدادگران حاضر شده و پای حرف های آنها بنشینند و درد دل آنها را به ما منتقل کنند.

وی گفت: استان‌ها؛ قابلیت خودکفایی را دارند که باید در این زمینه ستاد تمام پشتیبانی و تسهیلات لازم را در اختیار استان‌ها قرار دهد.

مدیران عامل در استان‌ها، «عامل» جمعیت هلال‌احمر و در اصل عامل ستاد هستند

محمدیون با تاکید بر اینکه جایگاه مدیران عامل در استان‌ها، «عامل» جمعیت هلال‌احمر و در اصل عامل ستاد هستند، اذعان کرد: البته ضروری است تا همه حوزه‌های ستاد بر حوزه‌های متناظر خود در استان نظارت کنند و در این زمینه مدیران عامل، پاسخگوی زیرمجموعه خود به حوزه‌های مرتبط در ستاد باشد.

وی با اشاره به اینکه برنامه یک ساله جمعیت پس از تصویب در ستاد به استان‌ها ابلاغ و توسط آنها اجرایی می‌شود، گفت: بر اساس این برنامه؛ اعتباراتی که در حوزه‌های مختلف در استان‌ها هزینه می‌شود باید از نظر نظارت مالی از سوی خزانه‌داری کل هلال‌احمر و از نظر تخصصی، از سوی حوزه تخصصی مرتبط مورد تایید قرار گیرد تا برنامه سند، پایش شده و تایید حوزه مرتبط با ستاد را اخذ کند و بر این اساس اعتبار بعدی هر حوزه با توجه به عملکرد آن، اختصاص خواهد یافت.

در این جلسه مقرر شد تا برش یک‌ساله استان‌ها در برنامه پنج ساله جمعیت، از سوی مدیرکل بودجه هلال‌احمر تهیه تا از هفته آینده اجرایی شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of