Friday 3 April 2020 | جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
بازدید: 401

هزینه ماهانه ۲ تا ۳ میلیونی درمان کودکان مبتلا به اتیسم

دکتر مهدی علی‌زاده در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاریی سلامت)، درباره ضرورت کاردرمانی در روند بهبود بیماران مبتلا به اختلال اتیسم اظهار کرد: اتیسم یکی از اختلالات دوران تکامل کودکان است و از طرفی از کارهای تخصصی کاردرمان ارائه خدمات درمانی به تمام کودکان دارای اختلال تکاملی و به ویژه اختلال طیف اتیسم است.

وی افزود: کار درمانی از زمان کودکی جنبه‌های ذهنی، جسمی، حرکتی و آموزش کودک مبتلا به اتیسم را در بر می‌گیرد و و در نوجوانی جنبه‌های رفتاری و تحصیلی و در بزرگسالی آماده کردن فرد مبتلا به اتیسم برای اشتغال و توانبخشی حرفه‌ای است.

عضو انجمن علمی درمان اتیسم خاطرنشان کرد: هزینه‌های مربوط به کار‌درمانی در بخش خصوصی از ۸۰۰ تا یک میلیون تومان به صورت ماهانه است که البته این هزینه شامل گفتار درمانی و مراجعه به روانشناس و… نمی‌شود.

علی‌زاده با بیان اینکه هزینه‌های بخش کار درمانی تحت پوشش بیمه‌ نیست، یادآور شد: البته سال ۹۶ و ۹۷  نسبت به سال‌های گذشته بهتر بوده‌اند چراکه با تلاش‌های ارگان‌هایی همچون انجمن اتیسم و حمایت‌های وزارت بهداشت از انجمن اتیسم سبب شد تا اقدامات خوبی در این زمینه همچون قرار گرفتن اختلال اتیسم در لیست بیماران خاص انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اتیسم جزو اختلالات شایع محسوب می‌شود،گفت: تنها خدمات دولتی در برخی از کلینیک‌های دانشگاهی وابسته به خدمات توانبخشی یا برخی از کلینیک‌های داخل بیمارستان ارائه می‌شود که بسیار محدود است و پاسخگوی نیاز این کودکان نیست.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of