Sunday 15 December 2019 | یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
بازدید: 133

هزینه‌های سرسام آور دندانپزشکی کنترل کننده ندارد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر سلیمی‌ درباره وضعیت گرانی خدمات دندانپزشکی در حوزه بهداشت ودرمان در کشور، اضافه کرد: بسیاری از اقشار کم درآمد و متوسط جامعه  توان پوشش هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند و این در حالی است که سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیم با افزایش سرانه سلامت جامعه دارد.

وی با بیان اینکه بی توجهی به سلامت دهان و دندان، عواقب بسیار بدی برای دیگر عضوهای بدن در پی دارد تصریح کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای ارتقا سلامت بهداشت دهان و دندان ، غربالگری فراگیر است البته این مهم نیازمند حمایت‌های بیمه‌ای در کشور است.

وی ادامه داد: عفونت‌های دهان ودندان منشا برخی از  بیماریها  است بنابراین الزام آور است که برای کاهش هزینه درمان و در مقابل افزایش سرانه سلامت فکری اساسی برای کاهش هزینه‌های سرسام آور دندانپزشکی در حوزه بهداشت ودرمان شود.

سلیمی‌افزود: بها دادن به شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از تجهیزات داخلی راهکاری اساسی و بسیار مولد در حوزه کاهش هزینه دندانپزشکی در حوزه بهداشت و درمان  تلقی می‌شود.

نماینده مردم  در مجلس با بیان اینکه هزینه سرسام آور دندانپزشکی  مانع  مراجعه  بیماران  به دندانپزشک برای رعایت بهداشت و  سلامت دهان ودندان است ادامه داد: اجرای کامل طرح تحول سلامت راهکارهای اساسی برای پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یادآورشد: مساله حمایت  از تولید داخلی و تهیه تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی در راستای حفظ سلامت دهان و دندان مردم جامعه اهمیت زیادی دارد بنابراین در کشور ما نیز باید به حوزه تولید داخلی بها داد  تا به جای واردات تجهیزات خارجی در حوزه دندانپزشکی با استفاده از توان  تولید کنندگان داخلی، سطح کیفی تولید مواد اولیه دندانپزشکی را در کشور ارتقا دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of