Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
بازدید: 329

هر بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی نیاز به ۳۰۰ کادر پرستاری دارد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حیدرعلی عابدی درباره وضعیت ساماندهی پرستاران در کشور، گفت: خوشبختانه در ماه جاری بر طبق وعده مسئولان ذی ربط  مقرر است که ۱۰ هزار پرستار و کادر پرستاری به طریق رسمی‌ جذب شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار پرستار نیز مقرر است که در نیمه دوم  سال جاری جذب شوند، تصریح کرد: کاهش فشارکاری در حیطه پرستاری با افزایش تعداد پرستار در حوزه درمان و بهداشت امکان پذیر است.

وی ادامه داد: سیستم پرستاری در حوزه بهداشت و درمان در همه حال روند تخصصی داشته است بنابراین پرستاران از نظر ساختار شغلی متخصص در  کار  خود هستند اما در بحث ارائه خدمات کیفی و کمی‌ با مشکلاتی روبرو هستیم.

عابدی با بیان اینکه کمبود پرستار در حوزه درمان و بهداشت مشهود است، یادآورشد: بطور مثال باید به ازای هر بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در حدود ۳۰۰ کادر پرستاری استخدام شوند اما ما در برخی مواقع شاهد هستیم که تنها ۱۰۰ پرستار به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه شکل گیری پدیده همراه بیمار برای همراهان، بیمارستان و در نهایت خود بیمار مضر است، یادآورشد: کاهش فشار کاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه جاری امکان پذیر است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of